Aktor i święta

Co łączy Radosława Pazurę ze Świętą Klarą? O tym w czasie rozmowy z aktorem w Dominikańskiej Szkole Wiary u dominikanów na warszawskiej Starówce.

„On jest znanym aktorem, o niej nikt w mediach nie pamięta. Jednak to więź z nią pozwoliła mu odkryć w sobie to, o czym dawno zapomniał. O wyjątkowej relacji Radosława Pazury ze Świętą Klarą, o drodze jaką razem przeszli, o tym kogo zaprosili do wspólnej wędrówki i wreszcie dokąd razem chcą dojść porozmawiamy na najbliższym spotkaniu” – zapowiada Anna Kołodziejczyk z biura organizacyjnego DSW.

Spotkanie zatytułowane „Moc świętości” odbędzie się 16 marca o godz. 17 w Sali Prowincjalskiej klasztoru Świętego Jacka przy ulicy Freta. Rozmowę o znaczeniu średniowiecznej świętej w życiu aktora poprowadzi redaktor Mikołaj Foks.

Znany z ról kinowych i telewizyjnych Radosław Pazura kieruje się mottem: „Moje życie opieram na budowaniu miłości”. Realizuje je angażując się w akcję Krewniacy organizowaną przez Europejską Fundację Honorowego Dawcy Krwi. Jest fundatorem Fundacji Kapucyńskiej im. Błogosławionego Aniceta Koplińskiego, która wspiera budowę ośrodka dla bezdomnych. Prywatnie mąż aktorki Doroty Choteckiej i ojciec sześcioletniej Klary.

Otwarte spotkania Dominikańskiej Szkoły Wiary w klasztorze Świętego Jacka mają w tym roku formę rozmów z zapraszanymi gośćmi o świętości i świętych. Do tej pory gościli w niej m.in.: katolicki publicysta Szymon Hołownia, dziennikarz sportowy Przemysław Babiarz i aktorka Stanisława Celińska. Wszystkie rozmowy zostaną wydane w formie książkowej.

Współorganizatorem tegorocznej edycji warszawskiej Dominikańskiej Szkoły Wiary, zatytułowanej „Wywiady ze świętymi”, jest Wydawnictwo „W drodze”. Patronami medialnymi spotkań są: miesięcznik „W drodze”, tygodnik „Gość Niedzielny” i Radio Plus.

Więcej informacji na freta.szkolawiary.dominikanie.pl.

Za: www.dominikanie.pl.