12. Targi Książki w Krakowie już wkrótce

Spotkania z pisarzami, dziennikarzami, poetami, promocje książek i wiele propozycji dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje katolickich oficyn wydawniczych, obecnych na 12. Targach Książki, które potrwają w dniach 23-26 października w Krakowie.

Patronat honorowy nad tegorocznym Salonem Wydawców Katolickich objął metropolita Krakowski kard. Stanisław Dziwisz.

W 12. Targach Książki w Krakowie weźmie udział ponad 450 wydawnictw z całej Polski. Swoją ofertę prezentują na nich także oficyny katolickie, które przygotowały wiele spotkań ze znanymi autorami oraz promocje nowych publikacji z tematyki religijnej, kulturalnej i społecznej.

Tygodnik "Gość Niedzielny" zaprasza na promocję książki Franciszka Kucharczaka „Tabliczka sumienia”, którą poprowadzi o. Leon Knabit. Znany benedyktyn także spotka się z czytelnikami i będzie podpisywać swoje nowe książki, m.in. „Miłość nie przeminie” i „Bóg oszalał z miłości”, które ukazały się nakładem pijarskiego wydawnictwa eSPe.

Wydawnictwo Biały Kruk prezentować będzie albumy fotograficzne Adama Bujaka „Polska. Śladami Jana Pawła II” i „Jasna Góra. Częstochowa” oraz publikacje prof. Marka Skwarnickiego „Wygnani z raju”, „Tajemnice Ziemi Świętej” i „Requiem dla Jana Pawła II”.

W ramach Targów, w sobotę 25 października Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkanie z cyklu „Dorwać mistrza” z prof. Leszkiem Kołakowskim. Odbędzie się ono o godz. 18.00 w Auli Auditorium Maximum UJ przy ul. Krupniczej 35.

Poeci, pisarze, publicyści i dziennikarze opowiedzą również o swojej pracy i odpowiedzą na pytania czytelników.

Spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, biografem ks. Józefa Tischnera, przygotował "Tygodnik Powszechny". Natomiast Tygodnik Katolicki "Niedziela" zaprasza na promocję książki Urszuli Własiuk „Szlaki papieskie” z udziałem kard. Stanisława Nagy`ego.

Wydawnictwo WAM proponuje spotkania z o. Józefem Augustynem – autorem m.in. „Przewodnika po przyjaźni”, „Przewodnika po ojcostwie” i „Duchowości kobiety”, a także spotkanie z ks. Mieczysławem Malińskim – autorem „Kazań do mnie i do ciebie”. Czytelnicy będą mogli także uzyskać podpisy, którymi opatrzy swoje bestsellery kulinarne s. Anastazja.

W czasie 12. Targów Książki przewidziano wiele atrakcji dla dzieci. Wydawnictwo Diecezjalne i Drukarnia proponuje dzieciom i ich rodzicom spotkanie z Ewą Stadtmüller, połączone z promocją jej nowych książek dla dzieci „Na górce” i „Psie figle”. Z dziećmi spotka się także bp Jan Długosz, znany z programu „Ziarno”, autor książki „Opowiem ci o Jezusie”.

Na najmłodszych czekają także liczne konkursy z nagrodami. Dodatkowo zaplanowano warsztaty rysunkowe oraz baśniowe makijaże malowane przez znane postaci z bajek.

12. Targi Książki w Krakowie potrwają od 23 do 26 października. Odbywać się będą w hali Targów przy ul. Centralnej 41A. Koszt wstępu: 7 zł (bilet normalny), 5 zł (bilet ulgowy).

Szczegółowe informacje i dokładny program targów na stronie www.targi.krakow.pl

za: www.niedziela.pl