Czy druga książka o. Królikowskiego okaże się również bestsellerem?

„Skradzione dzieciństwo” o. Łucjana Królikowskiego (l. 89) okazało się hitem wydawniczym tegorocznych XIV Targów Wydawców Katolickich. Tym razem franciszkanin przybywa z Ameryki do Polski z nowym tytułem „Pamiętnik sybiraka i tułacza”.Publikacja zostanie zaprezentowana podczas XII Targów Książki w Krakowie. Czy i tym razem będzie to bestseller?

Wydawnictwo Franciszkanów „Bratni Zew” zaprasza w sobotę 25 października na spotkanie z o. Łucjanem Królikowskim połączone z prezentacją jego najnowszej książki. Spotkanie o godz. 12.00 w sali nr 4 przy ul. Centralnej 41a poprowadzi: o. Jan Maria Szewek, rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów.

Mniej więcej o godz. 13.00 autor będzie podpisywał swoje książki: „Pamiętnik sybiraka i tułacza” oraz „Skradzione dzieciństwo” przy stoisku Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew” (nr B 62).

„Pamiętnik poświęcam wszystkim tułaczym polskim dzieciom z okresu II wojny światowej i po wojnie, zwłaszcza tym, którym nie było dane wrócić do wolnej Ojczyzny” – mówi autor.

„Pamiętnik ten to zapis owocnego i barwnego żywota człowieka prawego, ofiarnego, dzielnego, odważnego, a zarazem cichego i pokornego, oddanego bez reszty służbie Bogu i bliźniemu” – uważają Zofia i Kazimierz Braunowie.

Ojciec Łucjan Królikowski jest zakonnikiem i kapłanem, franciszkaninem, pisarzem, katechetą, duszpasterzem i ojcem duchownym, spowiednikiem i rekolekcjonistą, opiekunem i przyjacielem — wielu, bardzo wielu ludzi.

Seminarzysta w Niepokalanowie, Sybirak — więzień sowieckiego gułagu, artylerzysta — podchorąży w 2. Korpusie gen. Andersa, opiekun sierot wojennych w obozie Tengeru w Tanzanii, które uratował przed repatriacją do kraju opanowanego przez komunistów, organizując dramatyczną ucieczkę do Kanady.

Uznany przez komunistów „kidnaperem na światową skalę” dla swoich sierot był „dobrym pasterzem”, który pomógł choć po części odzyskać skradzione dzieciństwo i dorastać bezpiecznie w nowym świecie.

Proboszcz w polskiej parafii w Montrealu, redaktor i autor „Godziny Różańcowej” — rozgłośni radiowej w Buffalo, USA, działacz polonijny w Kanadzie i w Stanach Zjednoczonych.

jms