Nekropolie świata – wydanie specjalne ”Światowca”

W najbliższą niedzielę 2 listopada (Dzień zaduszny) o godz. 9.00 TVP Info nada specjalne wydanie „Światowca” poświęcone nekropolią świata. Powtórka w środę 5 listopada o godz. 19.10, ale już tylko w TVP Kraków.

W 76. wydaniu magazynu podróżników „Światowiec” Elżbieta i Andrzej Lisowscy odwiedzają jedną z najstarszych europejskich nekropolii – Mirogoj w Zagrzebiu.

Z Chorwacji wybiorą się jeszcze w podróż na inne cmentarze świata: do Wiednia, Stambułu, Orebića, Tunisu, Lwowa, Sapanty w Rumunii, Zakopanego i dalekiej Kirgizji.

Gościem „Światowca” będzie o. Jan Maria Szewek OFMConv, rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów, z którym o nekropoliach świata, grobach Braci Franciszkanów, oraz znaczeniu dla katolików dnia 1 i 2 listopada Elżbieta i Andrzej Lisowscy rozmawiają na Cmentarzu Salwatorskim w Krakowie.

Prowadzący są cenionymi autorami przewodników i członkami elitarnego The Explorers Club. Wraz z nimi widz może poznać odległe kraje i mało znane zakątki w Polsce. W programie wiele praktycznych informacji, przydatnych dla turystów.

red.