Promocja nowej publikacji o. Królikowskiego na Targach Książki

Blisko pół tysiąca wydawców przyjechało do Krakowa na największe w Polsce Targi Książki. Nie zabrakło również Wydawnictwa Franciszkanów „Bratni Zew” z najnowszą książką o. Łucjana Zbigniewa Królikowskiego „Pamiętnik sybiraka i tułacza”.

Prezes Wydawnictwa o. Stefan Tuszyński w sobotnie południe zorganizował godzinne spotkanie z autorem w sali konferencyjnej, przylegającej do hali wystawienniczej. Potem przez półtorej godziny dziewięćdziesięcioletni franciszkanin ze Stanów Zjednoczonych podpisywał swoje książki: „Pamiętnik” i „Skradzione dzieciństwo”.

Na spotkanie z opiekunem polskich sierot wojennych, tułaczych dzieci przyjechało kilkanaścioro z nich – z Wielkiej Brytanii i Polski. W niedzielę w Kurii Franciszkanów w Krakowie będą wspólnie się modlić ze swoim ojcem duchowym podczas mszy celebrowanej przez niego samego.

To nie ostatnie spotkanie o Łucjana ze swoimi czytelnikami w Polsce. We wtorek 28 października o godz. 19.00 spotka się z mieszkańcami Wrocławia w klasztorze franciszkanów przy Kruczej 58. A na drugi dzień o godz. 13.00 na Papieskim Fakultecie Teologicznym przy wrocławskiej katedrze.

Za tydzień w środę 5 listopada będzie gościem „Rozmów niedokończonych” w Radiu Maryja i Telewizji Trwam o godz. 18.00-19.30 (radio i telewizja) i o godz. 21.40-23.40 (tylko radio). Organizatorem tych spotkań jest wrocławski dokumentalista Wojciech Wojnicz.

Od czwartku do soboty o. Łucjan udzielił ponadto wielu wywiadów prasowych, radiowych i telewizyjnych.

Podczas tegorocznych Targów w Krakowie Wydawnictwo „Bratni Zew” wystawiło do sprzedaży również inne publikacje ze swojego katalogu.

Jak powiedziała nam wiceprezes Wydawnictwa Iwona Bochenek największe zainteresowanie jest wszelkiego rodzaju poradnikami. Odwiedzający ich stoisko najczęściej sięgają po „Post dla zdrowia ciała i ducha”, „Porady psychologa”, „Jak odkryć tajniki pamięci”, „Porady lecznicze, kosmetyczne i kulinarne”.

Dodatkowo dużym powodzeniem cieszą się „Słowo Boga na każdy dzień roku 2009”, „Watykan. Historie, ciekawostki, anegdoty, tajemnice, porady praktyczne, informacje dla pielgrzymów” oraz „Św. Paweł z Tarsu” i „Św. Paweł. Duchowe nauczanie” – wylicza Aneta Piotrowska, kierownik działu marketingu.

Targi Książki w Krakowie zostały objęte honorowym patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, natomiast Salon Wydawców Katolickich, odbywający się w ramach 12. Targów Książki w Krakowie został objęty patronatem honorowym kardynała Stanisława Dziwisza, metropolity krakowskiego.

Targi kończą się w niedzielę 26 października po południu.

jms