Specjalne wydanie Światowca w Dzień Papieski

Telewizja Polska przygotowała specjalne wydanie „Światowca” na Dzień Papieski. Elżbieta i Andrzej Lisowscy zapraszają m.in. do hiszpańskiej Galicji (na Szlak św. Jakuba), południowych Indii (do jednego z najstarszych europejskich kościołów chrześcijańskich w Indiach – w Koczinie, w Keralii), Rosji (na syberyjskie ścieżki Ojca Rafała Kalinowskiego), Ziemi Świętej, na góręLeskowiec w Beskidzie Małym i do Krakowa. Na szlaki, na których spotykają się turyści i pielgrzymi. Są wśród nich te związane z życiem papieża – Polaka.

Jan Paweł II jako pierwszy papież modlił się przy grobie św. Jakuba w katedrze w Santiago de Compostella, odbył historyczną pielgrzymkę do Ziemi Świętej wkładając kartkę z prośbami do szczeliny w Ścianie Płaczu w Jerozolimie, już we wczesnym dzieciństwie (a później jako student i kapłan) lubił wędrować na górę Leskowiec w Beskidzie Niskim. Jego obecnością naznaczony jest cały Kraków, gdzie w 2002 roku powstał szlak prowadzący pielgrzymów i turystów Jego śladem…

Gościem „Światowca” będzie wybitny artysta fotografik Adam Bujak, który przez 43 lata fotografował Karola Wojtyłę a później Jana Pawła II i uczestniczył w kilkudziesięciu papieskich pielgrzymkach. W Polsce i na świecie.

„Światowca 73” będzie można zobaczyć w niedzielę 12 października w TVP Info o godz. 9.00. Powtórka już tylko w Małopolsce w środę, 15 października 2008, o godz. 19.10 w TVP Kraków.

jms