Trwają I Targi Wierności w Trzebnicy

Od 5 do 8 października w Trzebnicy odbywają się I Targi Wierności. Organizują je salwatorianie w sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej.

Media donoszą: w Polsce rośnie liczba rozwodów. To prawda. Jednak sprzyjanie tym tendencjom, wykorzystywanie ich w celach marketingowych, traktowanie ludzkich tragedii w kategoriach towaru jest sprawą co najmniej smutną i niepokojącą.

I Targi Wierności, organizowane w Trzebnicy w ramach Rekolekcji Ewangelizacyjnych dla młodzieży, są odpowiedzią na zorganizowane po raz pierwszy w Polsce Targi rozwodowe. Wbrew bowiem temu co głoszą liczne instytucje rozwód nie jest rozwiązaniem żadnych problemów. Jest zadaniem ran, które często pozostawią niezatarty ślad i niezabliźnioną ranę w życiu rozwodzących się małżonków, oraz ich dzieci.

Podczas Targów Wierności pokażemy to, co może małżeństwo budować, łączyć. Wyjaśnimy sens i ukażemy wartość wierności. Nasze zaproszenie kierujemy do całych rodzin. Jednak w sposób szczególny chcemy trafić do ludzi młodych, którzy marzą o wielkiej i trwałej miłości. Pokażemy im to, co może scalać małżeństwo, rodzinę. Niech dojrzewają w nich dobre i wielkie pragnienia.

Od kilku lat Rekolekcje Ewangelizacyjne są okazją do ubogacenia intelektualnego (gościmy specjalistów: pedagogów, psychologów, wykładowców i nauczycieli akademickich), ale są też czasem spotkania: z Bogiem, z drugim człowiekiem, ze wspólnotą Kościoła. Wiedząc, że młodemu człowiekowi nie wystarczy opowiedzieć o pewnych sprawach, ale trzeba poruszyć jego wewnętrzny świat, pozwolić doświadczyć, szczególnie dbamy o formę tego spotkania.

W tym roku gościem specjalnym będzie znany polski aktor i reżyser Jerzy Stuhr, który opowie o sensie miłości i wierności, a także o tym, jak wielkie znaczenie ma w jego życiu małżeństwo.

za: www.sds.pl