Dominikanie: Do spowiedzi w nocy

Nawet do późna w nocy z 23 na 24 marca łodzianie będą mogli się spowiadać w klasztorze ojców dominikanów. To już czwarta Noc Spowiedzi, którą tuż przed Wielkim Tygodniem organizuje co roku Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie „Kamienica” wraz ze swoim duszpasterzem, o. Adamem Wyszyńskim.

„Zaczęło się od tego, że postanowiliśmy zaprosić o tej nietypowej porze do spowiedzi zabieganych studentów naszego miasta. Do konfesjonałów przyszło więcej osób pracujących, niż studentów. Od tamtego czasu co roku staramy się umożliwić skorzystanie z sakramentu pokuty tym, którym w ciągu dnia trudno znaleźć na to czas” – mówi o. Wyszyński.

IV Noc Spowiedzi rozpocznie się o godz. 19 konferencją na temat sakramentu pokuty, którą wygłosi duszpasterz „Kamienicy”. Po konferencji przewidziana jest adoracja Najświętszego Sakramentu w klasztornej kaplicy.

Następnie w różnych miejscach łódzkiego klasztoru miejscowi dominikanie oraz duszpasterze akademiccy z całej Łodzi będą spowiadać. Po odejściu od konfesjonału każdy z penitentów będzie mógł w akcie wynagrodzenia zapalić świeczkę w dominikańskiej kaplicy.

„Będziemy w konfesjonałach tak długo, dopóki nie wyspowiadamy wszystkich chętnych. Być może skończymy dopiero grubo po północy” – zapowiada o. Wyszyński.

Za: www.dominikanie.pl.