Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta

Arcybiskup Tadeusz Gocłowski poprowadzi 22 marca Drogę Krzyżową ulicami gdańskiej Starówki, którą od lat organizują ojcowie dominikanie.

„Jezus nie dźwigał krzyża w świątyni, ale niósł go ulicami Jerozolimy, przechodząc wśród ludzi zajętych swoimi sprawami. Naszym nabożeństwem chcemy pokazać, że swoją Mękę Chrystus poniósł za wszystkich, także tych, którzy może z obojętnością albo dezaprobatą będą na nas patrzeć” – mówi przeor gdańskich dominikanów, o. Michał Mitka.

Miejską Drogę Krzyżową dominikanie z klasztoru Świętego Mikołaja organizują od ośmiu lat. Od początku prowadził ją abp Gocłowski – najpierw jako metropolita gdański, a po przejściu na emeryturę jako arcybiskup-senior.

Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 19 przy Zielonej Bramie na Długim Targu. Stamtąd wierni podążą za niesionym w procesji krzyżem ulicami: Długi Targ, Długą, Tkacką, Pańską, Rajską, Gnilną i Łagiewniki pod pomnik ku czci poległych w 1970 roku stoczniowców.

W poprzednich latach w Drodze Krzyżowej ulicami Starego Miasta w Gdańsku uczestniczyło od tysiąca do półtora tysiąca osób.

Za: www.dominikanie.pl.