Dwa w jednym u dominikanów

Czyli warsztaty muzyczno-liturgiczne połączone z rekolekcjami. W maju u dominikanów we Wrocławiu. Ale zapisy już teraz.

Wydarzenie odbędzie się w dniach od 10 do 12 maja i będzie częścią świętowania przez wrocławski klasztor jubileuszu 300-lecia beatyfikacji Błogosławionego Czesława – jednego z pierwszych polskich braci kaznodziejów.

„Warsztaty skierowane są do scholi i chórów młodzieżowych, studenckich i parafialnych, kleryków, księży, sióstr zakonnych, osób śpiewających indywidualnie oraz do instrumentalistów” – zapowiadają organizatorzy.

Uczestnicy warsztatów „2 w 1” będą mogli pogłębić swoją wiedzę o muzyce liturgicznej, wzbogacić doświadczenie z zakresu emisji głosu, nauczyć się nowych utworów, a także wysłuchać rekolekcji.

Warsztaty poprowadzą znani w kręgach katolickich muzycy: Katarzyna Młynarska z Opola, Anita Pyrek i Janusz Wierzgacz z Krakowa oraz krakowski dominikanin o. Dawid Kusz. Rekolekcje wygłosi natomiast o. Adam Wyszyński z łódzkiego klasztoru dominikanów.

Zwieńczeniem dwudniowego spotkania będzie uroczysta msza święta w kościele Świętego Wojciecha – gdzie znajduje się grób Błogosławionego Czesława – oraz koncert finałowy z udziałem chóru i orkiestry utworzonej przez uczestników warsztatów.

Zapisy na warsztaty od 18 marca do 21 kwietnia za pośrednictwem strony internetowej: www.wlsw.pl.

Za: www.dominikanie.pl.