Italia: 100-lecie Sióstr Salwatorianek w Merano

Siostry Salwatorianki obchodzą w tym roku stulecie swojej obecności w Merano. Mieszkają one w domu, który w latach 1905-1906 zbudował Ojciec Franciszek Jordan. Przybył on do Merano w roku 1898, w poszukiwaniu zdrowszego klimatu dla kleryków, których zdrowie, a czasem życie, było zagrożone w Rzymie ze względu na panujące tam niesprzyjające warunki (uciążliwe upały i malarię).

Początkowo Założyciel Rodziny Salwatoriańskiej, wraz ze wspólnotą, zamieszkał w zamku fahlburskim, a następnie w nowo wybudowanym domu. Po dokonaniu przez kapitułę generalną, w 1908 roku, podziału Towarzystwa na prowincje, niektóre jednostki administracyjne otworzyły własne klerykaty i wówczas dom ten nie był już potrzebny. Na początku 1912 roku kupiły go siostry salwatorianki. Obecnie mieści się w nim prowincjalat Prowincji Południowo-Tyrolskiej Kongregacji, a także infirmeria, pensjonat (bed & breakfast) i bursa dla studentek.

Dnia 18 września, w niedzielę, generalat Towarzystwa Boskiego Zbawiciela, który co roku gości u sióstr w Merano, odbywając tam swoje spotkania poświęcone planowaniu, uczestniczył w uroczystej inauguracji roku jubileuszowego sióstr, obchodzących 100-lecie swojej obecności w tym mieście. Ksiądz generał Andrzej Urbański przewodniczył Mszy Świętej na rozpoczęcie obchodów, podczas której kazanie wygłosił kapelan sióstr ks. Benedict Laib SDS.

Zobacz również: www.congsds.org

Za: www.sds.pl