Kanonizacja bł. o. Stanisława Papczyńskiego

(fot. kw)Pierwszy polski święty, który będzie kanonizowany w Roku Miłosierdzia. Kim był ojciec Stanisław Papczyński i dlaczego jego postać jest aktualna w XXI wieku?

Na to pytanie odpowiada film, który w związku ze zbliżającą się kanonizacją Błogosławionego Założyciela Zgromadzenia Księży  Marianów, zostanie wyemitowany w najbliższą niedzielę, tj. 20 marca w TVP 1 o godz. 12:40.

Ojciec Papczyński żył w XVII wieku. Zapisał się w historii jako prorok Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, orędownik modlitwy za zmarłych, gorący patriota i doradca króla Jana III Sobieskiego. Na podręczniku retoryki o. Stanisława uczyły się pokolenia Polaków, m.in. ks. Stanisław Konarski, twórca Komisji Edukacji Narodowej.

Film został zrealizowany przez Stowarzyszenie Pomocników Mariańskich oraz Muzeum Ojca Stanisława Papczyńskiego w ramach nowopowstałej komórki MARIANUM MEDIA.

Za: www.marianie.pl.


Wyjazdy na kanonizację bł. o. Stanisława Papczyńskiego organizowane przez biuro pielgrzymkowe Księży Marianów

W związku z oficjalnym ogłoszeniem daty kanonizacji bł. O. Stanisława Papczyńskiego Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów − Marianum Travel organizuje pielgrzymki na uroczystości kanonizacyjne, które odbędą się 5 czerwca 2016 w Watykanie.

Specjalny samolot na kanonizację
Rozpoczęliśmy starania wyczarterowania samolotu z Warszawy do Rzymu w dniu 5 czerwca. Wylot z lotniska Okęcie o godz. 5.00 i przylot z powrotem do Warszawy ok. godz. 21.30. Przewidywany koszt uczestnictwa to 1280 zł. Cena zawiera: przelot samolotem, transfer autokarem z lotniska Fiumicino na Pl. św. Piotra, opiekę pilota, zwiedzanie Rzymu starożytnego z przewodnikiem oraz ubezpieczenie. Prosimy o wstępną rezerwację miejsc.

Specjalny pociąg do Rzymu
Planowany jest specjalny pociąg do Rzymu na uroczystości kanonizacyjne. Wyłącznie wagony z miejscami kuszetkowymi i sypialnymi oraz wagonem restauracyjnym. Podróż w jedną stronę trwa ok. 24 godz. Pociąg przyjeżdża do Rzymu na stację San Pietro w pobliżu Watykanu rano w niedzielę 5 czerwca i wyjeżdża z Rzymu-Ostiense wieczorem ok. godz. 23.00. Każdy wagon będzie posiadał przewodnika, który zaopiekuje się grupą w trakcie podróży, a także w czasie uroczystości kanonizacyjnych. Przejazd pociągiem jest przewidziany dla tych, którzy chcą skoncentrować się przede wszystkim na udziale w uroczystościach kanonizacyjnych. Przewidywana cena miejsca kuszetkowego to 1200 zł, a sypialnego 1600 zł. W zależności od liczby osób zainteresowanych, decyzja w sprawie organizacji pociągu zostanie podjęta do dnia 28.03.2016. Prosimy zatem o wstępną rezerwację miejsc.

Pielgrzymi samolotowe i autokarowe
Organizujemy także wyjazdy samolotowe i autokarowe, które pozwalają na dłuższy pobyt we Włoszech i zwiedzanie wielu ważnych sanktuariów i zabytków m. in. Rzym, Asyż, San Giovanni Rotondo, Manoppello, Cascia.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w uroczystościach kanonizacyjnych prosimy o kontakt z Biurem:

MARIANUM TRAVEL
Biuro Pielgrzymkowe Księży Marianów
ul. Św. Bonifacego 9, 02-914 Warszawa
[email protected]www.pielgrzymki.org.pl
tel. 22 833 74 05, 22 651 90 29

Za: www.marianie.pl.