Kapucyni: Rekolekcje wspólnoty kurii generalnej

We włoskim mieście Frascati, niedaleko Rzymu, zakończyły się rekolekcje wspólnoty kurii generalnej, które odbyły w dniach 4-8 marca. Poprowadził je tym razem br. Luciano Lotti OFMCap z prowincji Foggia.

Bez wątpienia były to uprzywilejowane dni wspólnej duchowej podróży w towarzystwie postaci Mojżesza z księgi Wyjścia, czytanej w tym okresie podczas Godziny Czytań. Była to także podróż w poszukiwaniu Boga, który jest najwyższym Pięknem i wlał to piękno w swoje stworzenie. Bożego piękna w człowieku nie może zniszczyć nawet grzech, ponieważ jest ono w nas istotowe. Piękno Boga odbija się również we wspólnocie braci, która chociaż daleka od ideału, pozwala się kochać, stając się miejscem wzrastania w bratniej miłości.

Bracia z kurii generalnej, odrywając się od swego codziennego środowiska i zajęć, mogli doświadczyć piękna wspólnego trwania przed Bogiem na liturgii, w modlitwie osobistej i w słuchaniu medytacji wygłaszanych przez br. Luciano, mówcę mądrego, głębokiego i żywotnego, który potrafił przekazać własne doświadczenie i duchowość, nie zapominając oczywiście o nawiązaniach do św. Pio z Pietrelciny. Uczestnicy raz jeszcze mogli odkryć, że głębokie znaczenie zakonnego życia polega na całkowitym oddaniu się Bogu we wspólnocie i poprzez wspólnotę.

Kuria Generalna Braci Mniejszych Kapucynów

Za: Biuro Prasowe Kapucynów – Prowincja Krakowska.