Home WiadomościZ kraju Braterski turniej tenisa stołowego

Braterski turniej tenisa stołowego

Redakcja

W dniach od 29 grudnia 2012 roku do 06 stycznia w sędziszowskim klasztorze miały miejsce rozgrywki w tenisie stołowym, czyli tak zwanym ping-pongu. Wzięło w nim udział piętnastu wybitnych graczy, którzy zgłosili się spośród braterskiej wspólnoty.

Odpowiedzialnym za turniej był brat Rafał Ciurej, nowicjusz. W wyniku losowania uczestnicy zostali podzieleni na cztery grupy, po czym chwycili za rakietki i zaczęli grać. Pierwsza faza turnieju wyłoniła 8 graczy, którym udało się przebić i wyjść z grupy do ¼ finału. Na tym poziomie nie było już miejsca na żarty i pobłażanie. Piątego stycznia odbyły się półfinały w składzie:

br. Damian Delekta    0:2       br. Bogumił Kusiak
br. Jakub Haracz        1:2       br. Rafał Ciurej

Wielki finał Kapucyńskiego Turnieju Tenisa Stołowego, który miał wyłonić nowych trzech króli ping-ponga, miał miejsce szóstego stycznia. Rozpoczął się od walki o III miejsce. Uczestnikami rozgrywki byli najstarszy zawodnik turnieju, brat Damian Delekta w wieku 71 lat, i nowicjusz, brat Jakub Haracz. Brat senior zaskoczył wszystkich determinacją, refleksem, szybkością i niezwykłymi zagrywkami nazywanymi „gwatemalskimi”. Po trzech setach mecz zakończył się wynikiem 2 : 1 dla br. Damiana.

Chwilę później odbyła się walka wieczoru. Pretendentami do tytułu mistrza byli brat Bogumił Kusiak, dwukrotny mistrz, raz vice mistrz, oraz nowicjusz, brat Rafał Ciurej, najmłodszy z uczestników w wieku 20 lat. W pierwszym secie walka była wyrównana, jednak ostatecznie należał on do brata Bogumiła, który wygrał 21:19. Drugi set nie pozostawił już żadnej nadziei bratu Rafałowi, który przegrał 16: 21. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 i zwycięstwem brata Bogumiła Kusiaka.