Home WiadomościZ kraju Do PUSTEGO GROBU ze św. Janem Pawłem II

Do PUSTEGO GROBU ze św. Janem Pawłem II

Redakcja

2 kwietnia 2018 roku, przy cudownej, słonecznej i wiosennej pogodzie, w Nowej Soli odbył się już VI Bieg do Pustego Grobu na dystansie 10 km. Pomimo tego, że jeszcze dzień przed startem termometry wskazywały zaledwie 0 stopni Celsjusza, padał śnieg i wiał silny wiatr, to jednak przybyło do Nowej Soli w Poniedziałek Wielkanocny prawie 900 biegaczy. To wszystko za sprawą wyjątkowego patrona tegorocznej edycji – św. Jana Pawła II.

O naszym biegu była krótka informacja i reportaż w TVP 3 Gorzów Wlkp.

Przed startem JE ks. Bp Paweł Socha poprowadził modlitwę, pobłogosławił biegaczy i pokropił ich wodą święconą. Wszyscy uczestnicy i kibice wysłuchali słów Ewangelii wg św. Jana, o tym jak św. Jan i św. Piotr biegli do pustego grobu by ujrzeć i uwierzyć. Odczytał ją gospodarz i proboszcz parafii br. Kazimierz Golec OFMCap. Następnie zawodnicy i kibice trzykrotnie krzyknęli do nieba radosne ALLELUJA!!! Oj było naprawdę głośno. Ksiądz biskup Paweł Socha wystrzałem z pistoletu dał znak do startu biegaczom. Na trasie było kilka punktów z napojami dzięki życzliwości i dobroci mieszkańców Nowej Soli. Do mety dotarło 888 osób w tym 278 kobiet.

Tegoroczna edycja miała także aspekt charytatywny. Z każdego wpisowego 5 zł zostanie przekazane na Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, które swoją opieką obejmuje prawie 2000 osób bezdomnych z Krakowa i okolic.

Bieg wygrał w kategorii OPEN ten sam zawodnik, który zwyciężył w I edycji 5 lat temu i do którego należy rekord trasy 31:38: Adam Draczyński z czasem 32:57, drugi był zeszłoroczny 3 zawodnik Jacek Stadnik (33:00) a trzeci Piotr Mikołajczak (33:53). W kategorii Open kobiet wygrała i ustanowiła kobiecy rekord trasy Agnieszka Stachowiak z czasem 36:13 (w generalce była 11). Druga była Dagmara Owczarek (40:14) a trzecia była Emilia Kuźmiak (40:26). W Mistrzostwach Polski Osób Duchownych wygrał podobnie jak w poprzednich edycjach ks. Michał Dekiert z czasem 37:18, drugi był ks. Paweł Prufer a trzeci br. Tomasz Grabiec OFMCap. Pobiegło aż 5 braci kapucynów. W kategorii RODZINA wygrała familia ze Świdnicy – Gołębiewscy, drudzy byli Kajder z Nowej Soli i rodzina Borkowscy z Sulechowa na trzecim miejscu.

Pełna lista wyników znajduje się TUTAJ.

Dekoracja zwycięzców odbyła się o godz. 17.00 w niepowtarzalnej scenerii kościoła parafialnego św. Antoniego w Nowej Soli. Każdy z uczestników biegu miał okazję podziwiać pusty grób Jezusa – element wielkanocnej dekoracji świątyni. Nagrody wręczali m. in. gość specjalny p. Jerzy Górski oraz br. Kazimierz Golec – proboszcz. Po dekoracji i losowaniu nagród została odprawiona Msza św. w intencji biegaczy i kibiców. „W dobrych zawodach wystąpiłeś, bieg ukończyłeś, wiary ustrzegłeś… (por. 2 Tm 4, 7) – tak przywita nas św. Piotr u bram nieba, kiedy dobiegnie końca nasze życie niczym Bieg” – mówił kaznodzieja i pomysłodawca Biegu.

Dziękujemy wszystkim gościom, a szczególnie JE ks. Biskupowi Pawłowi Sosze oraz p. Jerzemu Górskiemu za obecność i spotkanie, dziękujemy biegaczom, kibicom, wolontariuszom, służbie zdrowia, policji, dyrekcji szkoły podstawowej nr 1, patronom medialnym, honorowym patronom naszej imprezy i sponsorom za pomoc i wszelkie wsparcie oraz liczymy na Waszą pomoc także za rok. Dziękujemy za wsparcie modlitewne siostrom kapucynkom z Krakowa.

Chrystus Zmartwychwstał ALLELUJA! Prawdziwie Zmartwychwstał ALLELUJA!