Dominikanie: Noc konfesjonałów na Służewie

Aż do północy będzie można się spowiadać 16 marca w kościele ojców dominikanów na warszawskim Służewie w ramach „Nocy konfesjonałów”. To jeden z elementów europejskiego projektu ewangelizacyjnego „Misja Wielkich Miast”, w którym uczestniczy także Warszawa.

Noc konfesjonałów – odbywająca się pod zaczerpniętym ze słów św. Augustyna hasłem: „Późno Cię ukochałem…!” – rozpocznie się w służewskim kościele św. Dominika o godz. 19.30 Mszą św. Do północy wierni będą mogli skorzystać z sakramentu pojednania.

„Każdy będzie mógł bez pośpiechu i nerwów porozmawiać z kapłanem, rozwiać swoje wątpliwości, przyjąć Boże miłosierdzie” – mówi związany ze służewskimi dominikanami Piotr Andrzej Górski.

W tym czasie trwać będzie w kościele modlitewne czuwanie, którego uczestnicy będą powierzać Chrystusowi spowiadających i spowiadanych. Modlitwie towarzyszyć będzie rozważanie fragmentów „Wyznań” św. Augustyna.

„Misja Wielkich Miast” to międzynarodowy projekt ewangelizacyjny, który obejmuje 12 europejskich metropolii: Lizbonę, Barcelonę, Dublin, Liverpool, Paryż, Turyn, Zagrzeb, Budapeszt, Wiedeń, Frankfurt, Brukselę oraz Warszawę.

Podstawowe cele misji, to: zaangażowanie aktywnych parafian w ewangelizację, zwiększenie liczby osób wierzących i praktykujących, dotarcie do niewierzących, współpraca z ośrodkami akademickimi. Mogą się one realizować m.in. poprzez regularną katechezę dorosłych, uwrażliwienie na potrzeby sąsiadów i rozwój lokalnego wolontariatu czy zastosowanie nowych form komunikacji i środków przekazu.

Projekt podzielono na trzy obszary działań, z których pierwszym jest praca w parafiach, drugim – środowiska akademickie i duszpasterze pracujący na uczelniach i w akademikach, a trzecim – wydarzenia skierowane do wszystkich mieszkańców miasta. Kulminacja „Misji Wielkich Miast” nastąpi między 15 a 22 kwietnia.

Dominikańska parafia na Służewie jest jedną z 12 stołecznych parafii, które w czasie Wielkiego Postu podejmą intensywnie to ewangelizacyjne dzieło. Jedną z realizacji projektu jest pogłębione przeżycie sakramentu pokuty, którym będzie właśnie „Noc konfesjonałów”.

pag, sz / dominikanie.pl

Za: www.dominikanie.pl