Dominikanie: Rusza Liturgia Godzin Audio

Od początku Adwentu dominikański serwis liturgia.pl we współpracy z serwisem brewiarz.pl udostępniać będzie w sieci „Liturgię Godzin Audio” – czyli nagrania pomocne w odmawianiu modlitwy brewiarzowej.

„W ten sposób chcemy wyjść naprzeciw potrzebie wiernych, którzy modląc się brewiarzem prywatnie lub we wspólnotach, pragną sięgać do innej formy niż recytatyw” – piszą inicjatorzy nowego projektu, który wystartuje od przypadającego 28 listopada pierwszego poniedziałku Adwentu.

Codziennie w obu serwisach będzie można znaleźć nagrania instruktażowe do tekstów jutrzni i nieszporów, które z czasem stworzą przewodnik po śpiewie praktykowanym przez trzy wspólnoty monastyczne: dominikanów, jadwiżanki wawelskie oraz benedyktynów.

W czasie najbliższego Adwentu oraz w kolejnych okresach roku kościelnego wspólnoty te udostępnią odbiorcom charakterystyczne dla siebie warianty melodyczne, które podane zostaną wraz z nutami i tekstami internetowej Liturgii Godzin.

W pierwszym tygodniu Adwentu w serwisie Liturgii Godzin Audio będzie można nauczyć się melodii brewiarzowych, które zaprezentuje Grupa Chorałowa z udziałem dominikanów.

Za: www.dominikanie.pl