Dominikańskie Mistrzostwa Polski w Narciarstwie

Sto osób duchownych i świeckich rywalizuje w trzecich już Dominikańskich Mistrzostwach Polski w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które 11 marca rozpoczęły się w Korbielowie. Zawody potrwają tydzień.

Zawody rozpoczęły się Mszą św., którą w dominikańskim kościele w Korbielowie odprawił przełożony Polskiej Prowincji Zakonu Kaznodziejskiego, o. Krzysztof Popławski. Kazanie wygłosił o. Mirosław Pilśniak z klasztoru dominikanów w Warszawie, który w mistrzostwach rywalizował będzie w kategorii snowbordowej.

Obok dominikanów w sportowych zmaganiach w Beskidzie Żywieckim biorą udział osoby związane z duszpasterstwami dominikańskimi z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Sandomierza, Małego Cichego, Korbielowa oraz Radonia.

Przez pięć dni uczestnicy zawodów będą trenowali pod okiem instruktorów po polskiej i słowackiej stronie stoku Pilsko. Rywalizacja o medale w różnych kategoriach wiekowych oraz drużynowych odbędzie się 17 marca.

„Poza zmaganiami sportowymi przewidzieliśmy także udział we wspólnej modlitwie. Uczestnicy zawodów mogą uczestniczyć w jutrzni, adoracji Najświętszego Sakramentu oraz Mszy świętej. Zaplanowaliśmy także spotkania integracyjne” – mówi brat Michał Laskowski z klasztoru dominikanów w Korbielowie.

Wraz z Dominikańskim Domem Rekolekcyjnym w Korbielowie, organizatorami zawodów są Dominikańska Szkółka Narciarska „Betlejem’ski” oraz Szkoła Narciarska „Carving Sport”.

Za: www.dominikanie.pl.