Home WiadomościZ kraju I Międzynarodowy Półmaraton Henrykowski

I Międzynarodowy Półmaraton Henrykowski

Redakcja

W ubiegłą sobotę w Henrykowie, niedaleko Wrocławia, odbył się I Międzynarodowy Półmaraton Henrykowski. Na starcie biegu stanęło ponad 440 biegaczy. Wśród nich byli zawodnicy z Francji, Czech, Ukrainy i USA.

W ramach półmaratonu odbyły się historyczne bo pierwsze Mistrzostwa Polski Księży i Kleryków w Półmaratonie. Wystartował tam również franciszkanin brat Jacek Bielecki z Krakowa.

Trasa o długości 21 kilometrów i 97 metrów usytuowana była w pięknych okolicach Henrykowa, a meta znajdowała się przy opactwie Cystersów.

Bieg dla br. Jacka zakończył się sukcesem ponieważ wśród 10 zgłoszonych księży i kleryków zajął pierwsze miejsce, zdobywając tytuł Mistrza Polski w tej kategorii. Czas jaki osiągnął to 1.26.06 godz. co jest jego rekordem życiowym w półmaratonie. W ogólnej klasyfikacji dało mu to 25 miejsce na 441 zawodników, którzy ukończyli bieg.

Spośród mężczyzn najszybszy okazał się Bartosz Mazerski ze Sztumu, który trasę długości 21 kilometrów i 97 metrów pokonał w czasie 1.10.54 godz. Prawie osiem minut więcej potrzebowała na to najlepsza wśród kobiet, wrocławianka Katarzyna Durak, jej czas to 1.18.49 godz.

W liturgii kościoła wspominamy dziś św. Jacka – w dniu imienin życzymy br. Jackowi opieki świętego patrona i kolejnych sportowych sukcesów!