Kapucyni: X Sympozjum Biblijne

28 lutego, w ostatnim dniu pontyfikatu papieża Benedykta XVI, w Seminarium Braci Mniejszych Kapucynów w Krakowie odbyło się 10 międzynarodowe i interdyscyplinarne sympozjum Biblia w kulturze świata. Atmosfera była wyjątkowo uroczysta, gdyż po raz ostatni, po wielu latach głębokiego zaangażowania, przewodniczył temu wydarzeniu ks. Tomasz Jelonek, biblista i wykładowca WSD Kapucynów. Następnemu sympozjum patronować już będzie rektor oraz wspólnota klerycka seminarium.Na sympozjum zebrało się ok. 70 osób, a wśród nich krakowscy bibliści, a także goście z dalszych stron Polski, a nawet z zagranicy.

W samo południe uczestnicy spotkali się na Mszy św. koncelebrowanej przez grono zaproszonych kapłanów pod przewodnictwem ks. Tomasza Jelonka. Po przerwie obiadowej kontynuowano spotkanie do godziny 17.00.

Minione sympozjum z pewnością utwierdziło dobrą tradycję spotkań wokół Biblii w murach kapucyńskiej uczelni. Świadomość, jaką wartością i źródłem inspiracji jest Biblia we współczesnym świecie, budzi w chrześcijanach poczucie odpowiedzialności za ten skarb.

br. Mateusz Skoczylas OFMCap
Źródło: www.seminarium.kapucyni.pl