Kraków: br. Paweł Stankowski CSsR odznaczony za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej

redemptor.plW uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny podczas Mszy Świętej o godz. 10.30 w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach brat Paweł Stankowski CSsR został odznaczony przez ks. kard. Stanisława Dziwisza brązowym medalem Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej. Uroczystość ta połączona była z błogosławieństwem kolejnej grupy mężczyzn do posługi szafarzy nadzwyczajnych Eucharystii.

Brat Paweł, jako jedyny do tej pory w Archidiecezji Krakowskiej odznaczony tym medalem brat zakonny, otrzymał to wyróżnienie za posługę szafarza nadzwyczajnego Eucharystii i zasługi dla archidiecezji poprzez wieloletnią pracę w Krakowie.

Złote, srebrne i brązowe Medale Jana Pawła II za zasługi dla Archidiecezji Krakowskiej są wyrazem wdzięczności za wieloletnią pracę dla dobra Kościoła krakowskiego. Wśród laureatów tego wyróżnienia są m.in. artyści, dziennikarze, samorządowcy, przedstawiciele świata nauki i kapłani.

Bratu Pawłowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sił w pracy dla Obfitego Odkupienia i służbie w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Krakowie!

o. Janusz Urban CSsR, Kraków/red.

Więcej na: www.redemptor.pl