Oblaci NMP – Siedlce: XV Zjazd Niniwy

Żyj mądrze – mówi Chrystus. Szukaj mądrości, a będziesz żył. Szukają mądrości, bo wielu żyje bezmyślnie. Tymi słowami rozpoczął homilię o. Ryszard Szmydki – Prowincjał Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów do młodzieży zgromadzonej w Siedlcach na XV Zjeździe Wspólnoty Ewangelizacyjnej Niniwa.

Ojciec Prowincjał w skierowanych do młodzieży słowach zachęcał do poszukiwania płynącej od Boga mądrości życiowej. Wskazał zebranym 2 postacie wyróżniające się mądrością: św. Tereski od Dzieciątka Jezus oraz św. Marcina z Tours.

Zjazd opiera się na kanwie tematu Światowych Dni Młodzieży: Zakorzenieni w Chrystusie. Mocni w wierze.

W dniach 10-13 listopada w oblackiej parafii blisko 300 osób skupia się na pogłębieniu wiary, umocnieniu więzi z żywym i osobowym Chrystusem. Młodzież z Siedlec, Poznania, Katowic, Gorzowa Wielkopolskiego, Kodnia, Obry, Lublińca, Kokotka została przywitana przez władze miasta reprezentowane przez Jarosława Głowackiego, a następnie przez proboszcza miejscowej parafii Ojca Franciszka Boka.

W godzinach przedpołudniowych pierwszego dnia wygłosiła konferencję i dała świadectwo wiary s. Charis ze Zgromadzenia Misjonarek Miłości. Po południu uczestnicy zjazdu mieli okazję obejrzeć spektakl pt. Przeźroczystość w Siedleckim Centrum Kultury i Sztuki. Wieczór poświęcony był rozwojowi duchowemu i skupieniu na modlitwie w duchu Taize.

Za: www.oblaci.pl