Pożegnania: o. Krzysztof Wałczyk SJ

O. Krzysztof Wałczyk SJ urodził się 1 grudnia 1962 r. we Wrocławiu.

Do Towarzystwa Jezusowego wstąpił 19 sierpnia 1981 r. w Starej Wsi, a po dwuletnim nowicjacie złożył pierwsze śluby 28 sierpnia 1983 r.

Studiował filozofię w Krakowie, a teologię w Warszawie i Innsbrucku, gdzie uzyskał doktorat z teologii w 1997 r.

Święcenia prezbiteratu otrzymał 29 czerwca 1991 r. w Krakowie z rąk ks. bpa Stanisława Smoleńskiego. Trzecią probację odbył w Berlinie, a uroczystą profesję zakonną złożył 20 maja 2002 r. w Krakowie, którą przyjął o. Generał Peter Hans Kolvenbach SJ.

Od 1997 r. mieszkał w Kolegium krakowskim. Jego głównymi zaangażowaniami były wykłady i praca naukowa na Wydziale Filozoficznym Akademii Ignatianum w Krakowie, jak również w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej (2009-2012) i na Uniwersytecie Jagiellońskim (2009-2013), posługa kapelana w domu prowincjalnym Sióstr Córek Bożej Miłości oraz duszpasterstwo Niemieckojęzyczne w Kościele św. Barbary w Krakowie.

Odszedł do Pana w 25 marca 2018 r. w Kolegium krakowskim po długich zmaganiach z chorobą nowotworową.