Redemptoryści: Pięć lat Regii św. Gerarda

Dnia 25 października mija 5. rocznica istnienia Regii św. Gerarda (obejmująca współbraci prowincji warszawskiej, którzy ewangelizują na Wschodzie –  red.). – „Pragnę wyrazić uznanie i szacunek dla Współbraci pracujących na terenie Rosji i Kazachstanu. Bogu niech będą dzięki za ich zaangażowanie apostolskie i podejmowaną pracę dla dobra powierzonego ich trosce Ludu Bożego.

Pragnę także pogratulować dojrzale podejmowanych decyzji, a następnie codziennego zmagania się z wyzwaniami, które często wydawały się ponad siły. Wspomnę tylko budowy nowych kościołów, czy prowadzoną od lat działalność charytatywną” – to fragment listu okolicznościowego, jaki prowincjał o. Janusz Sok skierował do redemptorystów Regii św. Gerarda.

Prowincjał przesłał także życzenia – Życzę niesłabnącej odwagi, dojrzałości i Bożego Ducha w podejmowaniu nowych wyzwań. Niech św. Gerard wspiera Was, wyprasza laskę jak ze potrzebnych nowych powołań, niech też umacnia nas w codziennym zachwycie nad naszym powołaniem do bycia świadkami Bożej miłości w świecie.

Przy okazji rocznicy powstania Regii prowincjał zwrócił się z podziękowaniem do współbraci w Polsce za wszelka pomoc na rzecz działalności apostolskiej redemptorystów na Wschodzie.

Za: www.redemptor.pl