Redemptoryści na Wielki Post 2017

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są homilie na poszczególne dni okresu wielkopostnego.

Przygotowują je redemptoryści zaangażowani w różne rodzaje posługi apostolskiej w Polsce i za granicą, m.in. w prowadzenie misji i rekolekcji parafialnych, duszpasterstwo, pracę na uczelniach i w seminarium. Są to ojcowie: Ryszard Bożek, Jan Chaim, Jacek Dembek, Krzysztof Dworak, Kazimierz Fryzeł, Ryszard Hajduk, Tomasz Jakubczak, Stanisław Janiga, Adam Kośla, Jarosław Krawczyk, Mariusz Mazurkiewicz, Tomasz Mular, Sylwester Pactwa, Piotr Podraza, Mariusz Simonicz, Witold Szamburski, Grzegorz Ruszaj i Andrzej Wodka. W ten sposób kontynuują oni kilkuletnią tradycję zainicjowaną przez redakcję Portalu Kaznodziejskiego, proponując w internecie krótkie rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Wielkiego Postu.

Rozważania te nawiązują do czytań biblijnych i hasła przeżywanego obecnie roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście”. Poprzez dzielenie się refleksją nad Słowem Bożym w internecie redemptoryści starają się odpowiedzieć na apel Papieża Franciszka, który w orędziu na tegoroczny Wielki Post zachęca do słuchania i bardziej pilnego rozważania Słowa Bożego, by odkryć na nowo ten dar. Jest ono bowiem żywą siłą, zdolną do wzbudzenia nawrócenia ludzkiego serca i do ponownego ukierunkowania człowieka ku Bogu.

Na Portalu Kaznodziejskim Redemptorystów slowo.redemptor.pl publikowane są także cykle kazań na nabożeństwo nowenny nieustannej do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz rozważania o świętych i błogosławionych redemptorystach. Czytelnik znajdzie tam również homilie na niedziele i święta, kazania obrzędowe, rozważania drogi krzyżowej oraz ciekawe materiały do osobistego wykorzystania zamieszczone w dziale „Czytelnia”.

Warto dodać, że Portal Kaznodziejski Redemptorystów od kilku miesięcy posiada swój fanpage na FB, jest też dostępny w wersji mobilnej na tablety i smartfony.

o. Sylwester Cabała CSsR, Lubaszowa

Za: www.redemptor.pl