Salwatorianie – Kraków: Powołanie brata zakonnego

sds.plW dniach od 12 do 14 lutego, w domu prowincjalnym salwatorianów w Krakowie, odbyło się II Spotkanie Braci Zakonnych. Rozpoczęło się Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Ambroży Skorupa SDS. Następnie ksiądz prowincjał Piotr Filas SDS wygłosił wprowadzenie i omówił poszczególne etapy zjazdu. Pierwszy dzień zakończyło spotkanie w radości, podczas którego bracia mogli wymienić się swoimi doświadczeniami ze współbraćmi, z którymi nie mają na co dzień możliwości rozmowy.

Następny dzień rozpoczęto Mszą Świętą, której przewodniczył ks. Piotr Łapiński SDS. Po śniadaniu, ks. Mirosław Stanek SDS wygłosił wykład pt: „Apostolstwo i uniwersalizm u Ojca Jordana”. Następnie miało miejsce spotkanie w grupach, których zadaniem było omówienie tematu istoty brata zakonnego w zgromadzeniu i obszaru jego działalności w zgromadzeniu. Br. Marek Łukaszewski SDS i br. Jakub Rychlewski SDS przedstawili pracę poszczególnych grup współbraciom i księdzu prowincjałowi. W ramach zjazdu uczestnicy udali się także na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie każdy z braci zawierzył swoje powołanie Matce Bożej.

Kolejny dzień rozpoczęto jutrznią. Następnie wysłuchano wykładu ks. Łukasza Darowskiego SDS pt.: „Miłosierdzie w Biblii”. Po dyskusji na przedstawiony temat podsumowano doroczne spotkania. Zakończyło się ono Mszą Świętą, której przewodniczył ksiądz prowincjał. W swojej homilii nawiązał do powołania brata zakonnego. Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze i bracia mogli powrócić do miejsc swej posługi, ubogaceni o nowe doświadczenia i z jeszcze większą radością ze swojego powołania.

br. Jakub Rychlewski SDS

Za: www.sds.pl