Sercanie – Pliszczyn: Nawiedzenie kopii obrazu MB Jasnogórskiej

sercanie.plHistoryczna kopia Obrazu Jasnogórskiego, który peregrynuje po domach zakonnych w Polsce trafiła do siedziby nowicjatu sercanów w Pliszczynie.

W dniach 9 do 10 lutego 2016 roku, w siedzibie domu postulatu sercanów w Pliszczynie gościła kopia obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Maryja w znaku Jasnogórskiej Ikony przed kilku laty wyruszyła w peregrynacji po męskich wspólnotach zakonnych Ojczyzny. Również wspólnota postulatu zaprosiła do siebie Obraz podarowany polskim zakonom w 1963 r. przez sługę Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Wizerunek od 2013 r. nawiedza męskie wspólnoty zakonne, a pielgrzymce Obrazu towarzyszą słowa: „Przewodniczką ma być nam Maryja, Matka Pana”.

Dni nawiedzenia stały się czasem modlitwy nie tylko dla mieszkańców domu zakonnego, ale także dla pliszczyńskich parafian, którzy wcześniej przyjęli Obraz w swoim kościele. Potem Obraz niesiony w procesji przez plisczyńskiego proboszcza ks. Henryka Lachura i mistrza postulatu ks. Stanisława Grucę został umieszczony w kaplicy domowej postulatu.

Wizerunek nawiedził wspólnotę postulatu w sercański Dzień Wynagrodzenia. Postulanci i członkowie wspólnoty mieli okazję, by przy obecności historycznej Ikony zawierzyć swoje powołanie, formację i codzienność trosce Matki Bożej. Odnowili także swoje zawierzenie Sercu Jezusa.

W drugim dniu nawiedzenia, w Środę Popielcową, uroczystej Eucharystii przewodniczył pochodzący z Binczarowej michalita, ks. Antoni Obrzut. Potem Wizerunek z Jasnej Góry został pożegnany i przekazany wspólnocie franciszkanów w Chełmie.

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl