Stadniki: Ogólnopolskie czuwanie młodzieży

W nocy z 28 na 29 kwietnia w Stadnikach miało miejsce kolejne ogólnopolskie czuwanie młodzieży. Tegoroczne hasło spotkania brzmiało: „Bóg powołuje ja wybieram”. Do Stadnik przyjechało około 500 młodych ludzi z całej Polski, w tym z parafii prowadzonych przez Księży Sercanów.

Czuwanie rozpoczęło się prezentacją przybyłych grup. Moderator spotkania – ks. Damian Płatek SCJ – przywitał wszystkich przybyłych na nocne spotkanie. Następnie konferencję wygłosił ks. Wojciech Węgrzyniak, kapłan archidiecezji krakowskiej. Jego słowa zostały bardzo ciepło przyjęte. Następnie wszyscy uczestnicy udali się do seminaryjnej auli na poczęstunek. Potem młodzież zgromadziła się ponownie w kościele parafialnym, aby wziąć udział w nabożeństwie pt.: „Śladami Wzywającego”, przygotowanym przez kleryków oraz młodzież ze Stadnik. Nabożeństwo składało się z dwóch pantomim, pomiędzy którymi świadectwo wygłosił diakon Jakub Kopystyński SCJ. Po zakończeniu pantomimy nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji kapłani posługiwali w sakramencie pokuty i pojednania.

Ostatnim punktem czuwania była Eucharystia, której przewodniczył prowincjał ks. Artur Sanecki SCJ. Kazanie wygłosił ks. Wiesław Pietrzak SCJ. Po błogosławieństwie uczestnicy spotkania rozjechali się do swoich domów.

Więcej (zdjęcia) na: www.sercanie.pl