Trynitarze: zbiórka na świąteczne paczki dla więźniów

Kapelania Więzienna Ojców Trynitarzy w Krakowie zaprasza do włączenia się w akcję organizowania symbolicznego świątecznego upominku dla więźniów z trzech krakowskich zakładów penitencjarnych – jako wyraz pamięci wspólnoty Kościoła.

„Byłem w więzieniu, a przyszliście do Mnie” (Mt 25, 36).

Od kilku lat przy wsparciu wielu osób organizujemy pomoc świąteczną w formie skromnych świątecznych upominków dla osób pozbawionych wolności przebywających w krakowskich więzieniach. Dzięki temu ci, którzy na czas świąt Bożego Narodzenia muszą pozostać w więzieniu, mają możliwość doświadczyć, czym jest wspólnota wierzących – wspólnota Kościoła, która nie tylko gromadzi się na niedzielnej Mszy Świętej, ale pamięta też o tym, czego uczy Jezus: pocieszać więźniów. Oczywiście kara pozbawienia wolności ma wymiar pokutny, jednak nie może w niej zabraknąć elementu wsparcia i przestrzeni dla nadziei, że życie każdego człowieka, nawet w tak trudnej sytuacji, może się zmienić na lepsze.

W roku ubiegłym udało się nam przygotować 320 paczek, które trafiły do wszystkich cel mieszkalnych Zakładu Karnego w Krakowie-Nowej Hucie, Aresztu Śledczego w Krakowie-Podgórzu oraz Aresztu Śledczego w Krakowie przy ul. Montelupich.

W tym roku pragniemy ponowić naszą akcję. Aby paczki były jednakowe, prosimy o składanie ofiar pieniężnych, z których zakupimy potrzebne produkty. Koszt zaplanowanej inicjatywy wynosi 7000 PLN. O przebiegu zbiórki będziemy informować na stronie www.trynitarze.pl

Zwracamy się zatem do wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pełnić uczynki miłosierdzia, o pomoc w realizacji tego gestu solidarności. Zbiórka kończy się w III Niedzielę Adwentu (17 grudnia).

24 1240 1444 1111 0010 5914 3528

Dom Zakonny Zakonu Przenajświętszej Trójcy

  1. Łanowa 1, 30-725 Kraków

Tytuł wpłaty: paczki

———————————————————————-

Akcją 1 paczka na 1 celę obejmujemy:

Zakład Karny w Krakowie-Nowej Hucie

Areszt Śledczy w Krakowie-Podgórzu

Areszt Śledczy w Krakowie przy ul. Montelupich

Za: trynitarze.pl