Wadowice: modlitwa o beatyfikację karmelity o. Rudolfa Warzechy

OCDPonad 300 osób modliło się w niedzielę 6 marca w sanktuarium karmelitańskim na „Górce” w Wadowicach o beatyfikację o. Rudolfa Warzechy, zakonnika i kapłana, nazywanego „siewcą Bożego Miłosierdzia”. Wierni odmówili także koronkę do Bożego Miłosierdzia przy grobie sługi Bożego na parceli karmelitańskiej wadowickiego cmentarza parafialnego.

27 lutego br. minęła 17. rocznica śmierci o. Warzechy. Z tej okazji odprawiono w wadowickim klasztorze karmelitów Eucharystię. Jej głównym celebransem i kaznodzieją był o. Jacek Pawlikowski OCD, były przeor wadowicki. Nawiązując do niedzielnej Ewangelii o miłosiernym Ojcu oraz wspominając bullę „Misericordiae vultus”, w której papież Franciszek zachęca spowiedników by przyjmowali penitentów jak Ojciec z ewangelicznej przypowieści, zakonnik podkreślił, że takim właśnie spowiednikiem był o. Rudolf Warzecha.

Mszę św. wspólkoncelebrowali: o. Benedykt Belgrau OCD, asystent kościelny Stowarzyszenia Przyjaciół o. Rudolfa, o. Szczepan T. Praśkiewicz OCD, postulator w procesie beatyfikacyjnym i ks. Wojciech Warzecha, bratanek sługi Bożego, proboszcz parafii Węgrzce k. Krakowa.

Przed Eucharystią wierni odmówili koronkę do Bożego Miłosierdzia przy grobie sługi Bożego na wadowickim cmentarzu parafialnym. Na spotkaniu nie zabrakło sióstr zakonnych, krewnych sługi Bożego oraz osób, które za poznały go za życia. Wszystko zakończyła agapa w refektarzu Karmelitańskiego Domu Rekolekcyjno-Pielgrzymkowego. Uczestnicy dzielili się wspomnieniami i świadectwami o świętości życia tego kandydata na ołtarze.

O. Rudolf Warzecha (1919-1999), rodem z Bachowic k. Wadowic, po ukończeniu niższego seminarium na wadowickiej, karmelitańskiej „Górce”, został kapłanem karmelitańskim. Dał się poznać jako gorliwy duszpasterz dzieci, młodzieży, a także wychowawca zakonny, opiekun chorych, spowiednik i kierownik duchowy, apostoł szkaplerza karmelitańskiego, krzewiciel kultu św. Józefa i św. Rafała Kalinowskiego. Diecezjalny etap procesu beatyfikacyjnego o. Rudolfa rozpoczął się w 2011 r.

rk / wadowice

Za: KAI / przesłał: O. Szczepan T. Praśkiewicz OCD