Werbiści: Wielkanocna pomoc misjonarzom

Święta Wielkanocne przeżywane w Roku Miłosierdzia to okazja, by w sposób szczególny odpowiedzieć na potrzeby wspólnot misyjnych.

W tym roku w ramach Wielkanocnej Akcji Pomocy Kościołowi Misyjnemu przygotowano kilka projektów, które wspomogą misjonarzy m.in. w Indonezji, Kenii, Sudanie Płd. i Demokratycznej Republice Konga.

Oto najnowsze projekty misyjne, w które można się włączyć:

WIELKANOCNE ŚNIADANIE. Zasiadając do wielkanocnego śniadania w gronie Rodzinnym i Bliskich, dzieląc radość Zmartwychwstania Pańskiego, możemy podać głodnym i odrzuconym zbawienną kromkę chleba. Możemy zaprosić w duchowy sposób do wspólnego świętowania cierpiących głód, chorych, samotnych i ofiary wojen oraz przemocy z krajów misyjnych.

SIEROCINIEC „KASIH INDAH”. Polscy werbiści w Indonezji obchodzą jubileusz 50-lecia pracy w tym kraju. Poza głoszeniem Słowa Bożego i zaangażowaniem w pracę duszpasterską pragną pomóc w utrzymaniu, kształceniu i życiowym starcie dzieci i młodzieży z sierocińca w Kasih Indah (Piękna Miłość) w Lewoleba – Lamahora.

BILETY I WYPRAWKA. Zakup biletów i niezbędnych rzeczy służących w pracy misyjnej to duże koszty. Możesz pomóc młodym misjonarzom – duchownym i świeckim w ich starcie życiowym.

KSZTAŁCENIE KATECHISTÓW. Kapłanów wciąż jest za mało, dlatego ważną sprawą jest kształcenie katechistów i liderów różnych grup działających w Kościele. To właśnie oni już w niedługim czasie będą wspólnie z misjonarzami troszczyć się o duchowy wzrost wiernych.

DZIECIOM ŚW. AMANDA. O. Franciszek Wojdyła z parafii św. Amanda w Kinshasie w Demokratycznej Republice Konga prosi o finansowe wsparcie na cele edukacyjne. W jego parafii duża grupa sierot oraz dzieci i młodzież z rodzin rozbitych bądź dysfunkcyjnych jest zagrożona analfabetyzmem, gdyż obecny system nie zapewnia bezpłatnej edukacji nawet na poziomie podstawowym.

SERCE DLA SUDANU. O. Andrzej Dzida z Sudanu Południowego prosi o pomoc w odbudowie i wyposażeniu stacji misyjnej w Lainya, która została podpalona.

WYPOSAŻENIE KOŚCIOŁÓW I KAPLIC. Pomóżmy w godnym i głębokim przeżywaniu liturgii i wiary wiernym z ubogich krajów misyjnych. Nie chodzi tu o luksusowe czy zbędne przedmioty, ale o rzeczy i paramenty liturgiczne, które są konieczne do sprawowania liturgii. O pomoc prosi między innymi o. Stanisław Róż, który pracuje na przedmieściach Nairobi w Kenii.

Ofiary z dopiskiem nazwy wybranej przez siebie akcji przesyłać można na konto Referatu Misyjnego w Pieniężnie:

Referat Misyjny Księży Werbistów
Kolonia 19
14-520 Pieniężno

Bank PEKAO S.A. o. Elbląg
Konto nr 42 1240 1226 1111 0000 1395 9119

Bóg zapłać za wszelką życzliwość i otwartość na potrzeby Kościoła misyjnego.

Za: www.werbisci.pl