Wychowawcy zakonni u jezuitów w Warszawie-Falenicy

FOT - o. Mariusz Chyrowski CSsRW dniach 23.02 – 26.02.2016 odbył się w Warszawie zjazd magistrów nowicjatów, postulatów oraz tych, którzy są delegatami do spraw animacji powołań. Na spotkaniu podjęto temat dotyczący wyzwań, które obejmują formację kandydatów, przygotowujących się do złożenia profesji wieczystej.

Podczas konferencji z poszczególnymi już doświadczonymi formatorami i wychowawcami można było usłyszeć ciekawe doświadczenia oraz wskazania do tego, aby formacja kandydatów mogła być jeszcze bardziej profesjonalna i owocna. Podczas zjazdu konferencje do magistrów wygłosili: o. Wojciech Żmudziński SJ, Zbigniew Kruszewski, o. Leszek Mądrzyk SJ, o. Piotr Szymański SJ. W ostatnim dniu spotkania podczas eucharystii swoje słowo wygłosił także ks. Prowincjał Andrzej Zagórski MS.

Ciekawym doświadczeniem w trakcie zjazdu była praca w grupach, podczas której mogliśmy się podzielić swoim własnym doświadczeniem formacyjnym i różnymi wyzwaniami, którym wcześniej trzeba było sprostać. Spotkanie to było bardzo cennym doświadczeniem, bogatym w konkretne i ciekawe przykłady. Istnieje wciąż silna potrzeba, aby takie spotkania mogły się nadal odbywać i podejmować tematy związane z formacją kandydatów u początku drogi zakonnej.

Ks. Michał Słodkowski SDB