Zaproszenie – Licheń: Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych

II Ogólnopolskie Otwarcie Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych odbędzie się w sobotę, 26 kwietnia w Licheniu. Tego dnia do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zjadą właściciele jednośladów oraz pojazdów zabytkowych, aby u progu nowego sezonu motorowego prosić Licheńską Panią o bezpieczną jazdę i rozwagę podczas tegorocznych podróży swoimi pojazdami.

Wzorem ubiegłego roku, miłośnicy motocykli gromadzić się będą na parkingu znajdującym się przy ul. Toruńskiej (tzw. lotnisko) od godziny 9:00. Stare i zabytkowe auta będzie można natomiast podziwiać tuż przy bazylice, na wewnętrznym parkingu, znajdującym się od północnej strony świątyni.

O godz. 12:00 motocykliści wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej w licheńskiej bazylice. Po zakończeniu Eucharystii księża marianie, opiekunowie licheńskiego wzgórza, udadzą się na wspomniane parkingi, aby pobłogosławić pojazdy.

„Licheń jest miejscem, do którego każdego roku przybywa niemalże milion pielgrzymów. Są wśród nich osoby, które przyjeżdżają zarówno w sposób indywidualny, jak i grupowo. Do tego drugiego grona możemy zaliczyć motocyklistów, którzy pragną zawierzyć się Matce Bożej na początku sezonu motocyklowego, by móc rozważnie korzystać z dróg, nie stwarzając zagrożenia dla innych” – powiedział Robert Adamczyk z biura prasowego licheńskiego Sanktuarium.

Po błogosławieństwie wszystkie pojazdy wezmą udział w uroczystej paradzie ulicami Lichenia

Organizatorem II Ogólnopolskiego Otwarcia Sezonu Motocykli i Pojazdów Zabytkowych w Licheniu jest klub motocyklowy Knight Riders z Łodzi.

Robert Adamczyk                                                                                                                                     
Biuro Prasowe Sanktuarium