Zorza pomoże w traumie

Szczecińscy dominikanie chcą pomagać dorosłym, którzy przeżywają traumę z powodu urazów doznanych w dzieciństwie.

„Wiemy o tym, że niektórzy ludzie ogromnie cierpią w wyniku różnorodnych krzywd, doznanych w swoich domach i w otoczeniu. Wiele z tych ran sięga aż okresu dzieciństwa, nawet jeśli ujawniają się dopiero w dorosłości w postaci uzależnień lub innych życiowych dysfunkcji. Dlatego zależy nam na pomocy tym ludziom, aby zakładane przez nich rodziny nie powielały niewłaściwych schematów” – wyjaśnia przeor szczecińskich dominikanów, o. Marcin Jeleń.

Dla takich właśnie osób przy szczecińskim klasztorze Świętego Dominika powstała grupa „Zorza”, której mitingi odbywają się w każdą środę o godz. 18.

„Zapraszamy wszystkich, którzy czy to z powodu alkoholizmu rodziców czy innych patologii mieli trudne dzieciństwo czy dorastanie i z tego powodu nie bardzo potrafią sobie radzić w dorosłym życiu” – mówi Aleksandra z grupy „Zorza”.

Przy klasztorze w Szczecinie działają już takie grupy, jak: Ruch Anonimowych Alkoholików, AL – ANON dla rodzin alkoholików, AL. – ATEEN dla młodzieży, której bliscy są alkoholikami, a także Anonimowi Żarłocy i Wspólnota Anonimowych Narkomanów.

sz, dominikanie.pl / szczecin.dominikanie.pl / kn

Za: www.dominikanie.pl