Lednica szuka wolontariuszy

Rozpoczęły się zapisy wolontariuszy, którzy chcą wspomóc tegoroczne Spotkanie Młodzieży na Polach Lednickich. Organizatorzy zaplanowanego na 1 czerwca czuwania modlitewnego pod Bramą Trzeciego Tysiąclecia poszukują osób od 16 roku życia do służb porządkowych, ochrony oraz przygotowania infrastruktury spotkania.

Zaproszenie kierują też do harcerzy, ratowników medycznych i drogowych oraz lekarzy.

Zapisy odbywają się poprzez formularz na stronie www.lednica.2000.pl. Tegoroczny nabór wolontariuszy do służb lednickich promuje spot „Lednica – ludzie, tradycja, duma” na stronie Ruchu Lednickiego.

„Lednica to nie tylko modlitwa tańcem i śpiewem. Lednica to także wielkie święto bezinteresownej pomocy na zasadzie wolontariatu. Od lat służby lednickie są szkołą życia i odpowiedzialności dla wielu młodych ludzi” – przypomina pomysłodawca spotkań dominikanin o. Jan Góra.

„Przez 24 godziny jesteśmy stutysięcznym miastem. Jestem ogromnie dumny z organizacji Pól Lednickich, które są dziełem naszej młodzieży. Lednica to jest skarb dzisiejszej Polski” – dodaje twórca Ruchu Lednickiego.

Na organizowane od 1997 roku czuwania modlitewne nad Jeziorem Lednickimi – gdzie w 966 roku Mieszko I miał przyjąć chrzest Polski – przybywają co roku dziesiątki tysięcy młodych ludzi z kraju i zagranicy. Spotkaniom patronował od początku Jan Paweł II, który kierował do młodych swoje przesłania. Zwyczaj ten przejął Benedykt XVI.

Za: www.dominikanie.pl.