Nowy album papieski Wydawnictwa Michalineum

Wydawnictwo Michalineum – trwając w wielkim dziękczynieniu za beatyfikację Jana Pawła II – postanowiło wydać nowy album papieski, ale nieco inny niż poprzednie. Wraz z Grzegorzem Gałązką, autorem zdjęć, poprosiliśmy J.E. bp. Józefa Zawitkowskiego z Łowicza, aby w charakterystyczny dla siebie sposób – poprzez poetycką rozmowę z małym Tymoteuszem – opowiedział o bł. Papieżu „z dalekiego kraju”.

Biskup Zawitkowski opisuje konkretne zdjęcia i wydarzenia pokazane w albumie: spotkania z politykami, aktorami czy robotnikami; z młodzieżą, z chorymi i niepełnosprawnymi. Mówi, jak Ojciec Święty Matkę Bożą kochał we wszystkich wizerunkach i świątyniach ziemi. Jak Ojciec Święty był wzruszony i kiedy był spontanicznie radosny. A mały Tymoteusz stawia Biskupowi trudne pytania: co to była „Solidarność”?; dlaczego strzelano do Papieża i czy zamachowiec przeprosił Ojca Świętego?; co to znaczy być błogosławionym?

Dzięki poezji Biskupa z Łowicza i zdjęciom Fotografa spod Kalisza powstał unikatowy dokument świętości Jana Pawła II w wydaniu dla wszystkich: dla dorosłych i dzieci, wykształconych i prostych. Jest to także swoisty elementarz najnowszej historii Polski i świadectwo wiary – podręcznik dla każdego rodzica, babci i dziadka, nauczyciela czy katechety, jak przekazywać trudne rzeczy prostym językiem.

Niech ta publikacja odsłania coraz to nowe pokłady dobra w każdym z nas, z tą samą mocą, jak wtedy, gdy bł. Jan Paweł II osobiście umacniał w nas wiarę, nadzieję i miłość.

Ks. Sylwester Łącki CSMA


Album „OJCZE BŁOGOSŁAWIONY”

(format 32 cm x 25 cm, oprawa twarda, szyta i klejona, 160 stron)

można zamówić pod następującym adresem:

Wydawnictwo Michalineum

ul. J. Piłsudskiego 248/252 Marki

tel.: 22 781 14 20; fax: 22 771 36 15

e-mail: [email protected]

www.michalineum.pl