Pierwszy koncert dedykowany papieżowi Franciszkowi w sanktuarium NSPJ w Szczecinie

W środę, 13 marca, w prowadzonym przez chrystusowców Sanktuarium NSPJ w Szczecinie odbył się koncert zespołu 2Tm2,3 znanego również jako Tymoteusz. Był to najprawdopodobniej pierwszy koncert w Polsce dedykowany nowo wybranemu papieżowi.

Występ muzyków zaczął się bowiem w środę o 20.00 zaraz po informacji o wyborze kard. Jorge Mario Bergoglio na Stolicę Piotrową.

Zespół 2Tm2,3 to polska grupa muzyczna grająca muzykę rockową z przesłaniem chrześcijańskim – mówi duszpasterz akademicki ks. Zbigniew Regucki SChr – organizator koncertu. Teksty zespołu w większości zostały zaczerpnięte z Biblii. Nazwa zespołu pochodzi od fragmentu Biblii i stanowi oznaczenie 3 wersu z 2 rozdziału drugiego listu św. Pawła do Tymoteusza, który brzmi: „Bierz udział w trudach i przeciwnościach jako dobry żołnierz Jezusa Chrystusa”.

Tuż przed wyjściem do kościoła, kiedy przygotowywaliśmy się do koncertu – mówił  Robert Drężek pochodzący ze Szczecina muzyk 2Tm2,3 – byliśmy w zakrystii, nagle zrobił się szum, usłyszeliśmy Habemus papam, mamy papieża, biały dym. Ucieszyliśmy się bardzo, że w godzinie wyboru następcy Benedykta XVI możemy zagrać koncert i od razu padła myśl, że gramy go dla nowego papieża.  Ksiądz Zbyszek w trakcie koncertu powiedział, kim jest nowy papież. Była krótka modlitwa za następcę św. Piotra, a potem koncert kontynuowaliśmy.

Za: www.serwis.chrystusowcy.pl.