Prasa: nowy numer „Głosu Ojca Pio”

Co wiemy o zbawieniu? Musimy na nie zasłużyć dobrym życiem, a może otrzymaliśmy je bezwarunkowo w podarunku? Najnowsze wydanie „Głosu Ojca Pio” [2/80/2013] stara się odpowiedzieć na powyższe pytania i przybliżyć tajemnicę zbawienia.

O paradoksach Bożego działania mówi w wywiadzie doktor teologii, kapucyn, Jerzy Uram. Z tekstu „On zamiast mnie” dowiemy się, jak rozprawić się z grzechem we własnym życiu, by pogłębić więź z Bogiem i u Jego boku zmierzać przez życie do zbawienia.

W numerze przeczytamy o najważniejszym wydarzeniu w Kościele w ostatnim czasie – abdykacji Benedykta XVI i jego ośmioletnim pontyfikacie.

Ponadto dowiemy się o tradycji poświęcania palm wielkanocnych, pomaganiu misjom afrykańskim poprzez kupowanie specjalnej kawy czy też o ewangelizacji ulicznej na Ukrainie.

Tym razem dział poświęconym Ojcu Pio przynosi wypowiedź najmłodszego do tej pory autora o znamiennym tytule „Fascynujący przykład”, a także frapujące świadectwo włoskiego śpiewaka operowego, Giorgia Gattiego.

Do czasopisma dołączona jest – GRATIS – płyta CD z programem PITy 2012, film dokumentalny Stanisława Markowskiego „Nie samym chlebem…”, zdjęcia i audycje radiowe o Dziele Pomocy św. Ojca Pio.

Zobacz prezentację na stronie internetowej czasopisma.

Za: www.franciszkanie.pl.