Saletyni – Kraków: Przygotowania do jubileuszowego Dębowca 2012

W dniach 14-16 października 2011 roku w Wyższym Seminarium Duchownym Zgromadzenia Księży Misjonarzy Saletynów w Krakowie odbyło się spotkanie formacyjno-robocze Grupy Organizacyjnej poświęcone przygotowaniom do jubileuszowego XXV Międzynarodowego Saletyńskiego Spotkania Młodych w Dębowcu k. Jasła.

W spotkaniu tym udział wzięło czterdzieści młodych ludzi, głównie z południowej Polski oraz trzej kapłani saletyni: ks. Maciej Kucharzyk MS, ks. Piotr Szweda MS z Warszwy oraz ks. Damian Kramarz MS z Saletyńskiego Duszpasterstwa Powołań z Krakowa. Gościem specjalnym spotkania był ks. Andrzej Augustyn – duszpasterz akademicki z diecezji tarnowskiej i rektor kościoła św. Józefa w Tarnowie.

Młodzi mieli okazję wysłuchać konferencji doświadczonego duszpasterza młodzieży – ks. Andrzeja Augustyna. Pracując w grupach zastanawiali się nad przesłaniem, jakie Benedykt XVI pozostawił młodzieży w czasie Światowych Dni Młodych w Madrycie, a także rozważać wiarę i obecność w Kościele młodych chrześcijan XXI wieku.

Październikowy weekend był dla organizatorów okazją do podsumowania ankiet zebranych w Dębowcu, a także dzielenia się wrażeniami i sugestiami wynikającymi z ostatniego spotkania. Poza pierwszymi przygotowaniami do Jubileuszowego Spotkania, które odbędzie się od 9-14 lipca 2012 roku weekend ten był również czasem formacji i budowania wspólnoty. Nie zabrakło wspólnej modlitwy brewiarzowej, różańca, Eucharystii i Adoracji Najświętszego Sakramentu.

Mateusz Matrejek & ks. Piotr Szweda MS
rzecznik Prowincji

Za: www.saletyni.pl