Ks. Marek Kaczmarczyk SDB dyrektorem administracyjnym poligrafii watykańskiej

1 marca 2013 roku, ks. Marek Kaczmarczyk SDB, który miesiąc wcześniej zakończył posługę kustosza na szczyrkowskiej „Górze Błogosławieństw” w sanktuarium Wspomożycielki i Królowej Beskidów, został mianowany dyrektorem administracyjnym poligrafii watykańskiej. Wraz z koadiutorem (bratem zakonnym) Domenico Nguyên Duc Nam z Wietnamu, który został dyrektorem technicznym, zastąpili dwóch koadiutorów-salezjanów: Antonio Maggiotto i Giuseppe Canesso.

Jak podkreśla ks. Kaczmarczyk, czas, w którym dokonuje się zmiana w poligrafii jest niewielką kroplą w morzu wydarzeń w Kościele powszechnym, niemniej jednak ta papieska drukarnia pracuje teraz na pełnych obrotach, w związku z okresem sedes vacante i bliskim konklawe. Z mandatu Ojca Świętego salezjanie zarządzają poligrafią watykańską od 1937 roku.

„Parę dni przed pożegnaniem Ojca Świętego, udało się nam oddać do użytku i uroczyście poświęcić nową maszynę cyfrową. W czasie tej uroczystości byli obecni kardynałowie kurialni z kardynałem dziekanem Kolegium na czele, jak również księża biskupi m.in wieloletni ceremoniarz bł. Jana Pawla II – abp Piero Marini. Tak więc wyzwania stoją przed nami duże, oczekiwania Stolicy Apostolskiej jeszcze większe”, ale dodaje z uśmiechem nowy dyrektor – „Damy radę. Jesteśmy przecież po to, żeby służyć”.

ks. Piotr Wala SDB

Za: www.salejzanie.pl