Salezjanie – Brazylia: Przełożony Generalny i jego wikariusz głoszą rekolekcje dla inspektorów dwóch regionów amerykańskich

W dniu wczorajszym, w poniedziałek 4 lutego, Przełożeni inspektorii salezjańskich regionów Ameryki Środkowej i Północnej oraz Ameryki Łacińskiej – Stożka Południowego zgromadzili się w Vila Dom Bosco w Campos do Jordão, aby wziąć udział w rekolekcjach wspólnie z Przełożonym Generalnym ks. Pascualem Chávezem, jego Wikariuszem, ks. Adriano Bregolinem oraz dwoma Radcami regionalnymi: ks. Estebanem Ortizem i ks. Natale Vitalim. Rekolekcje potrwają do najbliższego weekendu.

W tym okresie Wielkiego Postu, przeznaczonym na refleksję, nawrócenie, potwierdzenie swojej tożsamości chrześcijańskiej, przybyło 23 z 25 przełożonych obu regionów, aby wspólnie wziąć udział w tych rekolekcjach. Obecność w jednym miejscu tak licznych Przełożonych i 4 członków Rady Generalnej posłuży także do zainicjowania, w najbliższych dniach, nieformalnych spotkań i wymian zdań na tematy, które najbardziej interesują kontynent amerykański.

Miejsce rekolekcji, Campos do Jordao, na terenie salezjańskiej Inspektorii Sao Paulo, to najwyżej położona gmina Brazylii, leżąca na wysokości 1628 metrów, odznaczająca się klimatem kontynentalnym i architekturą w stylu europejskim; jest nazywana “Szwajcarią brazylijską”. Oprócz domu rekolekcyjnego – Vila Dom Bosco – w tej miejscowości salezjanie prowadzą także Dzieło Społeczne św. Klary, w ramach którego prowadzone są kursy, seminaria, serwowane są codzienne posiłki, zagospodarowuje się czas wolny oraz organizowane są zajęcia kulturalne dla dzieci i nastolatków z rodzin ubogich.

ANS – Campos do Jordão

Za: www.infoans.org