Sercanie – Filipiny: Budowa wioski dla ofiar tajfunu

Pierwszych 38 rodzin zamieszkało już w Wiosce Matki Bożej Miłosierdzia na Filipinach. Budowana jest dla ofiar tajfunu Sendong, który z ogromna siłą uderzył w nocy z 16 na 17 grudnia 2011. Dzięki także dobroczyńcom z Polski (kolędowanie, zbiórki, wpłaty indywidualne) udało się, do tej pory, sfinansować budowę 3. domów.W projekcie uczestniczy sercański dystrykt filipiński wspierany z Polski.

Pierwsze potrzebujące rodziny odzyskały dach nad głową już w drugim tygodniu stycznia br. Mimo ulewnego deszczu, który padał 10 i 11 stycznia 2013 r., 38 rodzin wraz z ocalałym dobytkiem zdołało przeprowadzić się do nowych domów. Kiedy trzy dni później odprawiano uroczystą Mszę świętą, panowała już piękna pogoda.

W Eucharystii, której przewodniczył delegat biskupa ks. Boy Salvador, uczestniczyli przedstawiciele wszystkich zakonów – pomysłodawców i główni darczyńcy projektu. Po uroczystym nabożeństwie, poświęcono nowo wybudowane domostwa i zgromadzeni zasiedli do wspólnego posiłku.

W ramach projektu „Wioska Matki Bożej Miłosierdzia” udało się do tej pory wybudować 50 domów. Przez cały czas gromadzone są środki na kolejne domy. Wciąż 500 rodzin pozostaje bez dachu nad głową. Koszt wybudowania jednego domku to 9500 zł (3000 $). Cena jednego worka cementu na Filipinach to 20 zł. Do wybudowania jednego domku potrzeba 51 worków. Każdy podarowany (opłacony) worek jest bezcenny!

Więcej informacji: http://misje.profeto.pl/budujemy-wioske.html

Obejrzyj także film: adres: http://www.youtube.com/watch?v=fTePkp11JbQ 

Za: www.sercanie.pl