Spotkanie Formatorów OCD z Europy

karmel.plW dniach 8-12 lutego 2016 r. w Teresianum w Rzymie odbyło się coroczne Spotkanie Formatorów OCD z Europy, przygotowane przez Sekretariat Konferencji Prowincjałów OCD z Europy. Okazją do wyboru Rzymu na miejsce spotkania stał się trwający w Kościele Rok Miłosierdzia ogłoszony przez Papieża Franciszka.

W spotkaniu wzięło udział 26 formatorów prawie z wszystkich Prowincji europejskich. Prelegentami podejmującymi tegoroczny temat: „Dialog w formacji” byli dwaj jezuici, o. Jan Cucci (Cilvilta’ Cattolica) oraz Stanisław Morgalla (Gregoriana) a także dwaj karmelici bosi, o. Gabriel Morra (prowincjał Środkowych Włoch) oraz o. Łukasz Kansy (definitor generalny). Ten ostatni przedstawił zgromadzonym aktualny przebieg działań Domu Generalnego. W czasie popołudniowych sesji formatorzy mieli możliwość pracy w grupach i dzielenia się doświadczeniem pracy na różnych etapach formacji w swoich prowincjach.

Wszyscy formatorzy uczestniczyli także w przedpołudniowej pielgrzymce do grobu św. Pawła Apostoła, gdzie uczestniczyli w uroczystej Eucharystii oraz przeszli przez jubileuszowe Drzwi Święte.

o. Andrzej Cekiera OCD

Za: www.karmel.pl