Werbiści: Pomoc dla dzieci z Vohilavy

O. Adam Brodzik SVD pracujący w Vohilavy w południowej części Madagaskaru prosi o wsparcie edukacji dzieci z ze szkoły misyjnej prowadzonej na terenie parafii Parafii św. Piotra i Pawła.

Werbiści prowadzą w Vohilavy bursę dla prawie 80 dzieci z biedniejszych rodzin oraz szkołę misyjną dla ponad 500 uczniów.

Koszt rocznej edukacji dziecka wynosi około 80 euro – pisze o. Adam na facebookowym profilu „Dzieci z Vohilavy”. –  Wydaje się mało, jednak wiele rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, nie może sobie na ten wydatek pozwolić, a wiemy, że edukacja jest bardzo ważna.

Edukację dzieci z Mohilavy można wspomóc adpotując jedno konkretne dziecko na cały rok, wspomagając finansowo szkołę w zakupie pomocy dydaktycznych dla nauczycieli, zeszytów, długopisów albo też wspomóc finansowo bursę szkolną.

Więcej informacji można uzyskać bezpośrednio u o. Adama za pośrednictwem profilu „Dzieci z Vohilavy”

O. Adam Brodzik SVD pochodzi ze Złotowa w Diecezji Koszlińsko-Kołobrzeskiej. Święcenia kapłańskie otrzymał w 2015 roku, po czym wyjechał do pracy misyjnej na Madagaskarze. Obecnie jest wikarym w w Parafii św. Piotra i Pawła w Vohilavy.

Za: www.werbisci.pl