Czy można wózkiem inwalidzkim wjechać do nieba? Brama Nieba

Redakcja

26 Sie 2017

Witaj! Szczęść Boże,

Znajdź szybko czerwony flamaster lub zakreślacz i zrób grube kółko w kalendarzu wokół daty 26 sierpnia br. Tego dnia Drabina Jakubowa (duszpasterstwo osób niepełnosprawnych i wolontariuszy) organizuje otwarte, integracyjne spotkanie uwielbieniowe. Jeśli przez cały rok chodzisz z nosem na kwintę, ten dzień nie tylko zmieni twój wyraz twarzy, ale pozwoli ci spojrzeć na całą twoją historię zupełnie nowymi oczami. 

Tego dnia Drabina Jakubowa gościć będzie niepełnosprawnych, chorych, wolontariuszy, młodzież, rodziny. Szkoda czasu na wyliczanie wszystkich atrakcji, więc wymienimy tylko pierwsze z brzegu: spektakularny kurs tańca z wózkiem, zajęcia plastyczne, które zamienią cię w Leonarda Da Vinci, smaczny piknik (obowiązkowo!), koncert zespołu Eo Nomine połączony z warsztatami wokalnymi a także Msza Święta i adoracja (z duchową niespodzianką). Świętowanie od rana do wieczora, bez bólu głowy w dniu następnym :) 

W towarzystwie niepełnosprawnych odkryliśmy, że niebo jest bliżej niż się wydaje. Tak blisko, żeby razem do niego wejść (lub wjechać). Co więcej​, właśnie dzięki chorym „pełnosprawni” znajdują w sobie miłość, która pozwala przekraczać samego siebie. Dlatego właśnie spotkanie – na które cię zapraszamy – nazywa się „Brama Nieba”.

Podsumowując: chcesz duchowo i psychicznie odpocząć, pragniesz przeżyć przygodę, którą wspominał będziesz całe życie? Zapraszamy cię 26 sierpnia nad bajkowy brzeg Bugu, niedaleko od Warszawy. Do Brańszczyka. Wrócisz do domu pełen radości.

A tak na marginesie (nie wiem jak wy, ale ja często na marginesach rysuję kwiatki), „Brama Nieba” została objęta patronatem honorowym Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski i TVP 1

Więcej informacji i program wydarzenia można znaleźć na www.bramanieba.pl

Jak to wyglądało w zeszłym roku? Zerknij tutaj: https://m.youtube.com/watch?v=zrKRiUD46JA

Redakcje zapraszamy do kontaktu z koordynatorem „Bramy Nieba” – p. Tomaszem Wróblewskim: [email protected]orione.pl 535194598

Z nadzieją na spotkanie