Home WiadomościZ kraju „Miłujcie się” na Jasnej Górze

„Miłujcie się” na Jasnej Górze

Redakcja

W sobotę, 23 czerwca o godz. 14.00 w bazylice Jasnogórskiej rozpoczęło się czuwanie osób związanych z czasopismem „Miłujcie się!” – czytelników, kolporterów oraz członków ruchów zrodzonych przy redakcji – Ruchu Czystych Serc, Ruchu Czystych Serc Małżeństw i Ruchu Wiernych Serc.

Eucharystii, sprawowanej w intencji tego dzieła, przewodniczył przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomasz Sielicki. W homilii mówił o wartościach, wyborze i wierności – „trzech W” nawiązujących do internetowego skrótu www. Dziś, gdy media odgrywają kluczową rolę w kreowaniu rzeczywistości, nie może braknąć mediów, które te wartości niosą. Ksiądz Generał wspomniał historię „Miłujcie się!” i jego pierwszego założyciela o. Tadeusza Myszczyńskiego, który rozpoczął to dzieło skierowane początkowo do chorych i cierpiących, niosące ideę Krucjaty Miłości ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Dziś „Miłujcie się!” ma 14 wydań językowych i trafia do 101 krajów na całym świecie. Planowane są kolejne wydania.

W programie czuwania znalazły się także: konferencja o cudzie eucharystycznym w Sokółce wygłoszona przez redaktora naczelnego „Miłujcie się!” ks. Mieczysława Piotrowskiego, konferencja inż. Mirosława Ruckiego i s. dr Marii Kwiek USJK. Duże zainteresowanie wśród słuchaczy wzbudziło także świadectwo o Bożym Miłosierdziu s. Ksawery Michalskiej OSU z Senegalu.

Tego dnia Apel Jasnogórski poprowadził ks. Mieczysław Piotrowski, który modlił się o wierność narodu polskiego Chrystusowej nauce o miłości, ludzkiej seksualności, małżeństwie i rodzinie. Przypomniał w tym kontekście nauczanie bł. Jana Pawła II, które jest fundamentem teologicznym powstałych ruchów: „Strzeżcie waszych rodzin przed pornografią, która dzisiaj pod różnymi postaciami wdziera się w świadomość człowieka, zwłaszcza dzieci i młodzieży. Brońcie czystości obyczajów w waszych ogniskach domowych i społeczeństwie. Wychowanie do czystości jest jednym z wielkich zadań ewangelizacyjnych, jakie stoją obecnie przed nami. Im czystsza będzie rodzina, tym zdrowszy będzie naród. A chcemy pozostać narodem godnym swego imienia i chrześcijańskiego powołania” (Jan Paweł II w Sandomierzu, 12.06.1999 r.).

Kolejne godziny nocnego czuwania były animowane przez lokalne wspólnoty Ruchu Czystych Serc – m.in. z Warszawy, Krakowa, Kędzierzyna-Koźla, Opola, Nowego Sącza i Poznania. Nie zabrakło także muzycznego wielbienia z zespołem „Lumen” oraz świadectw osób należących do RCS, RCSM i RWS. Punktem kulminacyjnym było osobiste zawierzenie wszystkich uczestników oraz całego dzieła Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi.

Czuwanie zakończyło się Mszą św. Nawiązując do Słowa Bożego z dnia – „To zbyt mało, iż jesteś Mi Sługą dla podźwignięcia pokoleń Jakuba i sprowadzenia ocalałych z Izraela! Ustanowię cię światłością dla pogan, aby moje zbawienie dotarło aż do krańców ziemi” (Iz 49, 6) – głoszący kazanie, ks. Robert Biel TChr, wezwał zebranych do dania radykalnej odpowiedzi Chrystusowi na zaproszenie do osobistego zaangażowania się w niesienie Ognia Jego Miłości świadectwem życia w swoich środowiskach: „Jeśli nie ty, to kto? Jeśli nie teraz, to kiedy?”… To posłanie zostało umocnione przez końcowe, kapłańskie błogosławieństwo.

Kolejne czuwanie planowane jest już za rok. Galeria zdjęć tutaj.

Za: www.chrystusowcy.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda