Home WiadomościZ kraju 25. FSM: Paweł Kukiz do młodych – o miłości w codzienności i roli polskiego Kościoła

25. FSM: Paweł Kukiz do młodych – o miłości w codzienności i roli polskiego Kościoła

Redakcja

O prawdziwej miłości i znaczeniu Kościoła w życiu narodu mówił 24 lipca uczestnikom Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej znany wokalista, muzyk i aktor, Paweł Kukiz. Zaznaczył, że miłość wyraża się przede wszystkim w codzienności, a nie w kupowaniu kwiatów. Podkreślił też, że Kościół katolicki odegrał wielką rolę w historii naszej ojczyzny: „Zło zdarza się wszędzie, również w Kościele. Niemniej na każdy atak na Kościół mam jeden argument: gdyby nie Kościół, nie mówilibyśmy po polsku, co do tego nie mam żadnych wątpliwości. A zło mamy wszędzie i coraz częściej jest podawane w tak atrakcyjnej formie, że zaczyna nam się mylić z dobrem” – zauważył Paweł Kukiz.

Z młodymi spotkała się też aktorka Anna Seniuk. Stwierdziła, że gdyby nie Kościół, nie byłaby tym, kim jest. Tegoroczne Franciszkańskie Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej trwa do 28 lipca.

Stanisław Tasiemski OP, KAI

Za: Radio Watykańskie

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda