Bóg też człowiek
 – VIII PALLOTYŃSKIE SPOTKANIE MŁODYCH

W dniach 29-30 sierpnia 2014 odbędzie się VIII Pallotyńskie Spotkanie Młodych w Ołtarzewie. W tym roku młodzi przyglądać się będą Osobie Jezusa Chrystusa – stąd hasło tegorocznego spotkania. Słowa Bóg też człowiek przypominają nam, że Bóg przyszedł na ziemię i stuprocentowo przyjął naszą ludzką naturę z wyjątkiem grzechu.

Już od niedzieli trwają warsztaty prowadzone przez specjalistów w swoich dziedzinach. Ponad 130 osób uczestniczy warsztatach wspinaczkowych, tańca religijnego, muzycznych, medialnych, relacji interpersonalnych i liturgicznych. Osoby poszukujące bliskiego spotkania z Jezusem odnajdują swoje miejsce w warsztatach modlitewnych.

Finał spotkania rozpoczyna się w piątek 29 sierpnia zawiązaniem wspólnoty. O godz. 15 młodzi udadzą się do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim, gdzie modlić będą się Koronką do Bożego Miłosierdzia oraz uczestniczyć w Uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez bpa Damiana Bryla z Poznania.

Wieczorne spotkanie rozpocznie się w Ołtarzewie koncertem zespołu Full Power oraz prezentacją Fundacji Dobra Fabryka.

Jak co roku w czasie PSMu nie zabraknie Nabożeństwa Pokutnego i konferencji. W tym roku Słowo Boże do młodych wygłosi ks. Krzysztof Porosło z Krakowa.

Drugi dzień finału Pallotyńskiego Spotkania Młodych rozpocznie się Jutrznią prowadzoną przez Pallotyńską Diakonię Muzyczną, następnie młodzi wysłuchają świadectwa Patrycji Hurlak. Wszytko zakończy się Mszą Świętą.

Całość spotkania będzie transmitowana przez Radio nowohuckie.PL TV Misericordia i TV Dobre Media.

Spotkanie organizowane przez Księży Pallotynów odbędzie się ósmy raz. Celem spotkań jest zbliżenie młodych ludzi do Kościoła, stworzenie wspólnoty, zainteresowanie problemami współczesnego Kościoła. Zwykle w spotkaniach bierze udział kilkaset młodych osób. Zainteresowanie z roku na rok rośnie.

ks. Łukasz Gołaś SACJak wykorzystać media do ewangelizacji?

III PALLOTYŃSKIE WARSZTATY MEDIALNE

25 sierpnia wystartowały już po raz trzeci Pallotyńskie Warsztaty Medialne, organizowane przez Radio nowohuckie.PL z Krakowa i TV Misericordia z Ożarowa Mazowieckiego.

W tegorocznych warsztatach bierze udział 14 młodych osób, które chcą rozwijać swoje umiejętności medialne. Hasło warsztatów …wezwani, by umożliwić poznanie miłości Bożej aż po krańce ziemi – zostało zaczerpnięte z orędzia Benedykta XVI na 47. Dzień Środków Społecznego Przekazu.

Gośćmi pierwszego dnia byli: Marcin Styczeń (muzyk, kompozytor, lektor, dziennikarz), ks. Przemysław Krakowczyk SAC (Telewizja Misericordia) współorganizator warsztatów oraz Kamil Wrzosek (aktor, student dziennikarstwa).

W pierwszej części grupa została podzielona na dwie mniejsze. Jedna pracowała z Marcinem Styczniem w seminaryjnym studio radiowym. Każdy nagrał jingel reklamowy dla pallotyńskich mediów. To zadanie pokazało wiele talentów radiowych naszych uczestników. Po nagraniu każdy mógł usłyszeć jak brzmi jego głos w nagraniu. Druga grupa miała zajęcia z Telewizją Misericordia, gdzie uczyli się zasad kadrowania i przeprowadzanie wywiadów w specjalnie utworzonym na te warsztaty studiu .

Po obiedzie odbyła się druga część w studio telewizyjnym. Młodzież mogła zobaczyć na własne oczy jak wygląda realizacja Mszy św. na żywo z Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Ożarowie Mazowieckim. Po zajęciach odbyło się spotkanie z Kamilem Wrzoskiem. Opowiadał on o swojej pracy aktorskiej i udzielił wielu cennych wskazówek uczestnikom.

Drugiego dnia zajęcia warsztatowe poprowadzili: ks. Piotr Karp SAC (Pallotyńskie media, Serwis Informacyjny Prowincji Chrystusa Króla SAC), Ewa Ziętek (polska aktorka filmowa i teatralna), Patrycja Michońska-Dynek (dyrektor Programowy Radia Plus Warszawa).

Ks. Piotr Karp opowiadał o swojej działalności na rzecz świata palotyńskich mediów. Poruszył wiele istotnych zagadnień dotyczących działania w masowych środkach przekazu. Kolejny gość przedstawił zasady pracy aktorskiej. Ewa Ziętek dała wskazówki jak dobrze i poprawnie prezentować się przed kamerą telewizyjną.

Pani Partycja Michońska-Dynek, dyrektor programowy Radia Plus poprowadziła popołudniowe warsztaty radiowe. Uczestnicy uczyli się redagować depeszę prasową, którą następnie nagrywali w studio radiowym.

Warsztaty odbywają się już trzeci raz. Koordynatorem spotkań medialnych przed Pallotyńskim Spotkaniem Młodych jest ks. Łukasz Gołaś SAC z krakowskiego Radia nowohuckie.PL

Wpisy powiązane

„Są twarzą Ewangelii” w swoich środowiskach i mają coraz więcej powołań

Toruń: 32. rocznica powstania Radia Maryja

Franciszkanie – Gdańsk: Jesienne spotkanie przełożonych