Home WiadomościZ kraju Episkopat polsko-niemiecki w Górze Św. Anny

Episkopat polsko-niemiecki w Górze Św. Anny

Redakcja

Spotkanie episkopatów Polski i Niemiec przewinęło się tym razem przez refektarz braci mniejszych na Górze Św. Anny, gdzie z punktu widzenia kulinarnego cieszyła się szczególnym uznaniem kasza gryczana i kwaśne mleko.

Było to w czasie kolacji 23 V 2012 – mówi o. Błażej Bernard Kurowski OFM, gwardian klasztoru i kustosz sanktuarium. Wcześniej uczestnicy spotkania odprawili mszę św. w Bazylice św. Anny, której przewodniczył ks. kard. Kazimierz Nycz z Warszawy, a homilię wygłosił ks. abp Ludwig Schick z Bambergu.

Goście przybyli z Rud Wielkich (Rud Raciborskich), gdzie w Pocysterskim Zespole Pałacowo-Klasztornym, przynależnym do diecezji gliwickiej, w dniach 23-24 V podejmowali aktualne zagadnienia, jak sytuacja polityczna w obydwu krajach, nowa ewangelizacja, współpraca w ramach „Renovabis”, duszpasterstwo w Niemczech w języku polskim, a także Euro 2012 (episkopat.pl).

W Rudach Wielkich reprezentacji polskiego episkopatu, którą stanowią metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i biskup gliwicki Jan Kopiec, przewodniczył metropolita katowicki ks. abp Wiktor Skworc. Stronę niemiecką reprezentowali ks, kard. Rainer Woelki z Berlina, ks. bp Wolfgang Ipolt z Görlitz, a przewodniczył jej ks. abp Ludwig Schick z Bambergu.

Za: www.franciszkanie.com

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda