Home WiadomościZ kraju Michalici: Kardynał Nycz otworzył na warszawskim Bemowie wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II

Michalici: Kardynał Nycz otworzył na warszawskim Bemowie wystawę poświęconą św. Janowi Pawłowi II

Redakcja

michalici.pl2 kwietnia br., w Wielki Czwartek, przypada 10 rocznica narodzin dla nieba św. Jana Pawła II. Z tej okazji, od 1 kwietnia do 8 maja, w parafii Matki Bożej Królowej Aniołów na Bemowie będzie prezentowana wystawa fotograficzna, umieszczona na zewnątrz kościoła.

Uroczystego otwarcia papieskiej wystawy dokonał w Wielką Środę, 1 kwietnia br. kardynał Kazimierz Nycz. Otwarcie wystawy poprzedziła Msza św., której przewodniczył metropolita warszawski.

Podczas homilii nawiązując do 10 rocznicy odejścia do domu Ojca św. Jana Pawła II ks. kardynał, wspominając ten dzień, powiedział, że choć była to smutna godzina, to jednak wszyscy byli przekonani, że jest to godzina wielkiej nadziei, bo odtąd będziemy mieli w niebie nowego orędownika u Boga. Jako pokolenie, pamiętające Osobę św. Jana Pawła II potrzebujemy przypominać sobie daty, związane z Ojcem św. Janem Pawłem II, by uczyć się tego, czego uczył nas Święty Papież: „jego pobożności, uczestnictwa w Eucharystii i sprawowania Eucharystii, jego bycia z ludźmi i dla ludzi, jego miłości i szacunku dla drugiego człowieka”.

Na papieską wystawę składa się ponad 20 plansz ze zdjęciami m in. papieskiego fotografa Arturo Mari i naszych polskich artystów Grzegorza Gałązki i Adama Bujaka. Wystawa poświęcona życiu Jana Pawła II jest pod patronatem Metropolity Krakowskiego ks. kard. Stanisława Dziwisza i Przewodniczącego Papieskiej Rady d/s Duszpasterstwa Zdrowia i Chorych abp. Zygmunta Zimowskiego. Prezentacja obejmuje czas od narodzin Karola Wojtyły aż do Jego odejścia do Domu Ojca.

Prezentacja gościła na Śląsku, a także w diecezjach tarnowskiej i łódzkiej, w Wyższym Seminarium Duchownym m.in w Radomiu, a ponadto w Opocznie, Otwocku, Józefowie, Toruniu oraz w sanktuariach Maryjnych m.in: w Skarżysku Kamiennej, w Suchedniowie, w Studziannie oraz przed Katedrą Polową WP w Warszawie. Na uroczystości otwarcia obecny był również kustosz wystawy pan Zbigniew Gretka, prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich. Oprawę muzyczną zapewniła Schola parafialna wraz z kwartetem smyczkowym.

Za: www.michalici.pl

SERWIS INFORMACYJNY KONFERENCJI WYŻSZYCH PRZEŁOŻONYCH ZAKONÓW MĘSKICH W POLSCE

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Zgoda